Dziecko na fotelu dentystycznym

Aby usiąść na fotelu dentystycznym potrzeba sporo odwagi. Niestety, czasami nie ma wyjścia i to ból zmusza do tego, aby pójść do dentysty w trybie nagłym. Zdecydowanie lepsze są wizyty zaplanowane. Wtedy można na spokojnie wybrać lekarza dentystę i pójść do gabinetu.

Pokonać stres i strach

Wizyta u lekarza dentysty jest szczególnie stresująca dla małego dziecka. Wizyta u dentysty większości dzieci kojarzy się z dużym bólem. Dlaczego? Bardzo często to rodzice przenoszą na dzieci swoje lęki i swój strach. Tak być nie powinno. Rolą rodzica jest wyjaśnić dziecku przyczyny wizyty u dentysty i jej konieczność. Jeżeli taka wizyta się nie odbędzie to problem będzie się pogłębiał. Konieczna będzie zdecydowana interwencja a przecież lepiej zapobiegać.

Dziecko w gabinecie

Sytuacja, kiedy w gabinecie stomatologicznym pojawia się dziecko, jest szczególna i dla małego pacjenta i dla lekarza, a także dla całego personelu, który znajduje się w gabinecie i bezpośrednio towarzyszyły małemu pacjentowi w zabiegach. Cierpliwością i empatią musi wykazać się zarówno lekarz, jak też asystentka stomatologiczna. Niezbędna jest cierpliwość i empatia, a także szeroki uśmiech. Czasem sprawdzi się odwracanie uwagi od procedur medycznych, a czasem cierpliwe tłumaczenie co właśnie będzie się działo. Lekarz musi wykazać się intuicją, bo to równie ważne jak korzystanie z wiedzy medycznej i swojego doświadczenia.

Dzielny pacjent

Kiedyś nikt nie przejmował się tym, że dziecko na fotelu dentystycznym odczuwa ból, było to uznawane jako coś normalnego. Dzisiaj w medycynie robi się wszystko, aby pacjent nie odczuwał zbędnego bólu. Robi się wszystko, aby zadbać o komfort mojego pacjenta. Po zabiegu wręczane są dziecku naklejki “dzielny pacjent”. Jest to sposób na przełamanie lodów pomiędzy lekarzem a pacjentem i z pewnością wpłynie na to, że kolejny raz dziecko chętniej zapuka do gabinetu lekarskiego. Uśmiech lekarza, gadżety, naklejki i zabawa z rodzicem w lekarza i pacjenta z pewnością wpłyną na odbiór procedur medycznych przez dziecko.

Sekret dentysty

Dentysta poznań przyjmuje maluchy tak samo chętnie jak dorosłych, pamiętając jednak, że dziecko w gabinecie to duże wyzwanie. Stomatolog Wolsztyn leczy zęby małych i dużych, wiedząc, że o zęby mleczne również trzeba dbać. Dentysta wolsztyn cierpliwie i z empatią odnosi się do małych pacjentów. Dentysta poznań to gabinet na medal, gdzie wszyscy są uśmiechnięci i żadne medyczne procedury nie są straszne dla pacjentów. Stomatolog poznań tłumaczy rodzicom rolę profilaktyki jamy ustnej. Uświadamia jak bardzo jest to ważne dla przyszłości dziecka. Dentysta wolsztyn sprawia, że dziecko wychodzi z gabinetu uśmiechnięte.