Korony zębowe i mosty – w jakim celu się je stosuje?

Wszyscy chcemy posiadać piękny uśmiech i zdrowe, białe zęby. Niestety zarówno próchnica, jak i wiek z czasem przyczyniają się do tego, że niektóre zęby są całkowicie zniszczone i nie można ich uratować lub są w tak kiepskim stanie, że nie będą już pełnić należycie swoich funkcji i najlepsze co możemy, to zabezpieczyć je za pomocą koron lub mostów zębowych.

Czym są korony zębowe Pabianice?

Korony zębowe Zduńska Wola stosuje się najczęściej na zniszczone i spiłowane zęby, które stomatolog starał się jeszcze uratować za pomocą leczenia kanałowego. Taki ząb z czasem ciemnieje i nie wygląda estetycznie, jest także znacznie słabszy. Korony zębowe Pabianice można także stosować na zęby ułamane czy ukruszone w wyniku urazów, a także na implanty – tym samym stają się one swego rodzaju sztucznym zębem wstawionym w ubytek.

Korony zębowe Zduńska Wola są więc swego rodzaju nakładkami, które można mocować na stałym zębie, a także na implancie. Pełnią one wtedy takie samie funkcje jak naturalne zęby – są wytrzymałe, a w zależności od tego, z jakich zostaną wykonane materiałów, mogą również wyglądać jak naturalne.

Alternatywą dla koron są mosty zębowe Łask, które uzupełniają zazwyczaj więcej niż jeden ubytek – może to być nawet kilkanaście zębów. Zaletą koron i mostów jest to, że są one mocowane na stałe i nie trzeba ich wyciągać jak protez. Jest to więc rozwiązanie, które zdecydowanie podnosi komfort życia osób zmuszonych zdecydować się na sztuczne uzębienie.

Z czego wykonuje się korony i mosty zębowe Łask?

Te specjalne nakładki na zęby lub implanty mogą być wykonane z bardzo różnych materiałów i ma to wpływ zarówno na ich cenę, jak i wygląd. Najtańsze są korony zębowe Pabianice wykonane z metalu, ale odróżniają się one wyglądem od naturalnych zębów. Ponadto są one bardzo wytrzymałe. Jeśli chcemy, aby korona nie odróżniała się wyglądem, to wtedy najlepiej zdecydować się na takie, które wykonane są z porcelany lub cyrkonu – można je całkowicie dopasować kolorystycznie do naszych naturalnych zębów. One również są wytrzymałe i najczęściej wystarczają do końca życia. Mosty i korony mogą także różnić podbudową, np. metalową lub z tlenku cyrkonu.

Jak więc widać mosty zębowe Łask oraz korony to idealne rozwiązanie dla ubytków w uzębieniu – dzięki nim na powrót możemy cieszyć się pięknym uśmiechem i tym samym także podnieść jakość swojego codziennego życia.