Traktory zabawki na akumulator dla dzieci od 3 do 6 lat

Pozwalanie przedszkolakowi na kontakt z pojazdami drogowymi poprzez podsuwanie mu dziecięcego traktorka na akumulator to świetny pomysł. Zabawka nie tylko wdroży malca w zasady prowadzenia pojazdu, ale także przybliży prace, do których traktor jest przysposobiony.

Traktorki dla dzieci na akumulator uczą obsługi maszyny drogowej

Traktor jest wielofunkcyjnym pojazdem. Może służyć jako ciągnik oraz jako spychacz lub koparka. Dziecko nauczy się jeździć na takim traktorku bardzo szybko.

W zabawkowym pojeździe jest skrzynia biegów i kluczyk w stacyjce. Zupełnie tak samo, jak w prawdziwej maszynie. Zaznajamianie się z podstawowymi częściami pojazdu odpowiedzialnymi za jazdę to pierwszy kurs prawa jazdy dla malucha.

Traktorki dla dzieci na akumulator z przyczepą lub koparką dają możliwość dobrej zabawy i nauki bez przymusu. Przedszkolak będzie wiedzieć, jak działa koparka na budowie i ciągnik w pracach polowych. Pod warunkiem, że rodzic pomoże w przyswojeniu przez malca tej wiedzy.

Traktory zabawki na akumulator są bezpieczne dla dziecka

Nawet jeżeli malec będzie sam prowadził swój pojazd, rodzic może na odległość decydować, dokąd samochodzik ma pojechać. Może traktorek w sposób zdalny zatrzymać lub puścić w ruch. Wszystko to za pomocą sterownika, który jest dołączony do zabawki.

Dzięki temu dziecko jest stale pod kontrolą dorosłego. Wpływa to na bezpieczeństwo malca siedzącego za kierownicą. Baczne oko opiekuna to nie tylko poczucie bezpieczeństwa małego kierowcy, ale także dbanie o bezpieczeństwo innych użytkowników polnej drogi (chodnika, trawnika itp.).

Traktory zabawki na akumulator mogą stać się najbardziej ulubionymi przedmiotami do zabawy. Trzeba jednak zadbać także o to, aby pomimo wielu zalet tych pojazdów, wpływać na dziecko, aby bawiło się także w inny sposób. Bieganie lub jazda na rowerku zrównoważą bierne siedzenie w pojeździe.

Traktory na akumulator dla dzieci do 30 kg

Dziecinne traktorki akumulatorowe przeznaczone są dla przedszkolaków od 3 do 6 roku życia. Należy jednak brać pod uwagę także wagę dziecka. Możliwe, że to zadecyduje, kiedy malec musi przestać na traktorku jeździć.

Szczupłe dzieci będą mogły jeździć nawet wówczas, gdy przekroczą wymagany wiek, gdyż ich waga 30 kg jeszcze nie będzie osiągnięta. Anomalią może być także dziecko bardziej puszyste.

Aby malcowi nic się złego nie stało, powinien przestać jeździć na traktorku, gdy będzie cięższy niż wymagana dopuszczalna waga. Traktory na akumulator dla dzieci są bardzo wygodne i trwałe. Warto jednak przestrzegać wskazówki producenta.