Wizyta u stomatologa – kiedy jest konieczna?

Regularne wizyty u stomatologa to konieczność. Wszyscy wiemy, że profilaktyka jest bardzo ważna, pozwala uniknąć poważnych problemów. Niestety nie wszyscy stosujemy się do tej wiedzy. Wizyty u dentysty najczęściej odciągamy w nieskończoność. Kiedy już nie można odwlekać spotkania ze stomatologiem?

Ach, ten ból

Ból jest bardzo jednoznacznym sygnałem, że pacjent nie uniknie wizyty u stomatologa Zabrze. Jest to sygnał, który nasz organizm wysyła, gdy infekcja już jest rozwinięta.

Takiej sytuacji można uniknąć regularnie odwiedzając dentystę. Klinika dentystyczna Zabrze zaleca 2 wizyty kontrolne w roku. Dzięki temu stomatolog Zabrze wcześniej dostrzeże pojawiające się stany chorobowe.

Warto pamiętać, że choroby dziąseł, zębów i jamy ustnej nie rozwijają się z dnia na dzień. Regularne kontrole pozwalają wykryć problem, nim przybierze on większe rozmiary.

Krew w jamie ustnej

Kolejnym sygnałem, że nadszedł czas wizyty u stomatologa jest krew w jamie ustnej. Klinika dentystyczna Zabrze określi w jaki sposób pomóc pacjentowi.

Przyczyn krwawiących dziąseł jest bardzo dużo. Przyjmowanie niektórych leków, stres a nawet palenie papierosów mogą wywołać krwawienie dziąseł. Bardzo groźna jest również paradontoza, która prowadzi do obniżenia dziąseł tak, że zostają odsłonięte szyjki zębowe.

W skrajnych przypadkach nieleczona paradontoza może prowadzić do utraty zębów. Dentysta Zabrze zaborze opracuje plan leczenia i przepisze odpowiednie leki.

Boli mnie głowa!

Częste bóle głowy rzadko kojarzone są z problemami jemy ustnej, które jest w stanie rozwiązać stomatolog Zabrze.

Jedną z przyczyn bólu głowy może być bruksizm, który jest nieświadomym zgrzytaniem zębami. Dentysta Zabrze Zaborze sprawdzi, czy przyczyną problemów nie jest staw skroniowo-żuchwowy.

Brzydki zapach

Bardzo krępującym problemem jest nieświeży oddech. Z tą dolegliwością również warto odwiedzić stomatologa Zabrze. Usuniecie martwych korzeni, wyleczenie próchnicy oraz skuteczniejsza higiena jamy ustnej pomoże poradzić sobie z dolegliwością.

Klinika dentystyczna Zabrze powinna być odwiedzana regularnie. Co 6 miesięcy należy udać się na kontrolę, która wykluczy problemy w jamie ustnej. Wszyscy wiemy, że zapobieganie i kontrolowanie jest łatwiejsze i mniej kosztowne niż długotrwałe leczenie.

Warto również pamiętać, że używanie produktów stomatologicznych, nawet tych najlepszej jakości, nie zastąpi specjalistycznej porady stomatologicznej.