Czy zajmuje się periodontolog?

Periodontolog Kraków to dentysta stomatolog zajmujący się leczeniem i profilaktyką chorób przyzębia, czyli tkanek, które otaczają zęby. Najczęściej występującą chorobą jest paradontoza, dlatego mylnie tacy specjaliści często są nazywani paradotonlogami, co nie jest jednak poprawną definicją. Kiedy warto udać się do takiego specjalisty?

Czy choroby przyzębia są częste?

Niestety choroby przyzębia występują częściej, niż mogłoby się wydawać. Z badań wynika, że dotyczą prawie każdej osoby dorosłej i bardzo często wynikają z nieprawidłowej higieny jamy ustnej. Do najczęściej obserwowanych chorób można zaliczyć zapalenie dziąseł oraz paradontozę. Choroby przyzębia objawiają się stanem zapalnym, zaczerwieniem dziąseł, niekiedy dochodzi do rozchwiania zębów, krwawienia dziąseł. W ostateczności nieleczona paradontoza może doprowadzić do wypadania zębów, dlatego nigdy nie należy zwlekać z wizytą u specjalisty.
Dobry periodontolog Kraków pomoże w opanowaniu sytuacji i zleci odpowiednie szczotkowanie zębów oraz dbanie o higienę jamy ustnej. Niestety prawda jest taka, że zapalenie dziąseł i paradontoza pojawia się w wyniku nieprawidłowej higieny, na przykład niedokładnego czyszczenia zębów lub czyszczenia ich zbyt rzadko. Musimy pamiętać, że zęby należy szczotkować co najmniej dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku.

Paradontoza – poważny problem

Periodontologia Kraków jest dziedziną stomatologii, która ma na celu leczenie paradontozy oraz innych chorób przyzębia. Paradontoza niestety pojawia się u osób dorosłych dość często i może prowadzić do wypadania zębów, dlatego nie czekajmy na ostatni moment, aby wybrać się do specjalisty. Niekiedy jest szansa, aby uratować zęby, jednak trzeba zgłosić się na wizytę stomatologiczną w odpowiednim czasie. Gdy zaobserwujemy u siebie takie objawy jak krwawienie dziąseł czy rozchwianie zębów, bezzwłocznie udajmy się na wizytę u dentysty.
Mimo, że wizyty w gabinecie stomatologicznym nie są przyjemnością, dlatego większość z nas ich unika, prawda jest taka, że im szybciej zgłosimy się na leczenie, szansa na odzyskanie pięknego, zdrowego uśmiechu jest większa. Braki w uzębieniu to duży problem i to nie tylko estetyczny, ale także zdrowotny, a implanty zębowe są drogie i nierefundowane, dlatego lepiej zapobiegać, niż leczyć.
Dobry periodontolog Kraków bez wątpienia pomoże nam odzyskać zdrowy uśmiech, ważne są jednak regularne wizyty kontrolne oraz regularne usuwanie kamienia nazębnego, który często jest powodem występowania paradontozy.