Mity na temat dbania o uzębienie

Zęby to temat coraz ważniejszy dla całkiem sporej ilości mieszkańców prężnie rozwijającego się miasta, jakim jest Szczecin. W końcu każdy pragnie mieć wzorem gwiazd i celebrytów piękny uśmiech. Pytanie jednak, czy wiemy, jak prawidłowo dbać o zęby? Otóż okazuje się, że nie do końca. Warto spojrzeć na poniższe mity odnoszące się do dbania o uzębienie…

Mit numer jeden – dentysta Szczecin uratuje każdą “dziurę”

Przede wszystkim, króluje dzisiaj mit według którego stomatolog Szczecin jest w stanie uratować absolutnie każdą dziurę w zębie. Tymczasem tak do końca nie jest. Na początek jednak trzeba wyjaśnić, co to w zasadzie jest taka właśnie dziura w zębie.

Otóż jest to innymi słowy infekcja. Bakterie niszczą kolejne tkanki zęba, idąc coraz głębiej, co rzeczywiście objawia się generalnie jako dziura. Niemniej trzeba martwe tkanki wyciąć z takiej dziury wraz z bakteriami i dopiero wówczas można taką dziurę załatać, czyli położyć “plombę”.

Co więcej, warto mieć na uwadze to, że czasem taka dziura zajdzie już za głęboko. wówczas niestety konieczne będzie umartwienie korzeni zęba i leczenie endodontyczne, co w praktyce oznacza niestety umartwienie całego zęba. Owszem, będzie on cały czas znajdował się w jamie ustnej, niemniej nie będzie już żywy.

Słowem, dentysta Szczecin nie jest w stanie ocalić każdego ubytku.

Mit numer dwa – stomatolog Szczecin to miejsce, które trzeba odwiedzać tylko jak coś boli

Zdecydowanie tak nie jest. Jak zostało to wspomniane wcześniej ubytek to tak naprawdę infekcja zęba. Dopiero kiedy bakterie dojdą do zakończeń włókien nerwowych, to ząb zaczyna boleć. Wcześniej może zupełni nie być nic czuć.

Co nie oznacza, że nic się nie dzieje. W praktyce bowiem niektóre osoby są mało wrażliwe na ból i co najwyżej przez dwa – trzy dni ich poboli ząb. Potem przestanie i będą myśleli, że jest w porządku. Tymczasem ząb już będzie martwy.

Dlatego konieczne jest dbanie o zęby i regularne kontrole w miejscu, jakim jest klinika dentystyczna Szczecin.

Mit numer trzy – klinika dentystyczna Szczecin to miejsce bez ortodontów czy periodontologów

Nie do końca tak jest. Generalnie rzecz ujmując, klinika dentystyczna Szczecin to właśnie to miejsce, w którym znajdziemy lekarzy stomatologii absolutnie każdej specjalnośc. A zatem znajdą się tam stomatolodzy specjalizujący się w chirurgii stomatologicznej, w ortodoncji, w protetyce, implantologii albo nawet i w medycynie estetycznej z zakresu stomatologii. słowem to miejsce, w którym znajdzie się każdy stomatolog i specjalista.