Z jakiego materiału panele 3d wybrać?

Aby wybrać wysokiej jakości kasetony 3d warto zwrócić uwagę przede wszystkim na ich jakość wykonania, a dokładniej mówiąc na materiał z którego są wykonane. Producenci oferują kasetony i panele 3d, które wykonane są z różnych materiałów, dlatego też warto poznać największe zalety i wady poszczególnych rozwiązań.

Moda na panele gipsowe

W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście panele gipsowe, które bez wątpienia są najpopularniejszym rodzajem dekorów, które można znaleźć w nowoczesnych wnętrzach. Specjalne płyty gipsowe 3d produkowane są z mieszanki gipsu i różnych minerałów. Płyty tego typu bez żadnego większego problemu można montować za pomocą zwykłego kleju gipsowego albo kleju montażowego. Pamiętać należy jedynie o tym, że surowe panele gipsowe wymagają porządnego zagruntowania przed malowaniem. Z praktycznego punktu widzenia gipsowe panele można wykorzystać w dowolnych wnętrzach. Pamiętać należy jedynie o tym, że nie powinny mieć one bezpośredniego kontaktu z wodą.

Dlaczego warto postawić na gipsowe panele

Jedną z największych zalet kasetonów gipsowych jest przede wszystkim to, że producenci są w stanie przygotować naprawdę skomplikowane i niepowtarzalne wzory. W dzisiejszych czasach dużym zainteresowaniem cieszą się motywy geometryczne oraz faliste struktury. Panele 3d mogą być malowane farbami lateksowymi, winylowymi albo akrylowymi. Dobry kasetony sklep umożliwia zamówienie już pomalowanych dekorów gipsowych. Godne polecenia są panele dodatkowo polakierowane.

Panele z pianki poliuretanowej

Dobry kasetony sklep powinien mieć w swojej ofercie oryginalne dekory 3d wykonane w całości z pianki poliuretanowej. Panele wykonane z tego materiału są bardzo lekkie, wytrzymałe i co najważniejsze doskonale nadają się do pomieszczeń o podwyższonej wilgoci. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że panele dekoracyjne 3d z poliuretanu doskonale wyciszają pomieszczenia. Jest to doskonały wybór także dla tych osób, którym zależy na zwiększeniu termoizolacji. Kasetony 3d i panele montuje się bezpośrednio na klej montażowy. Wszelkie przerwy można umiejętnie zamaskować klejem albo specjalną fugą. Największymi zaletami paneli z poliuretanu jest niewielka waga, dzięki czemu bez żadnego większego problemu można je montować nawet na suficie. W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się panele wyłożone miękkim pluszem. Mowa tutaj oczywiście o panelach flokowanych.