Komputery do małej firmy

Prowadzenie własnego biznesu wymaga wielu umiejętności oraz wymusza konieczność zajmowania się kilkoma sprawami jednocześnie. Dodatkowo trzeba kontrolować koszty i wydatki, które niestety często się mnożą. Małe firmy chcąc być konkurencyjne, muszą iść śladami większych konkurentów, a nie zawsze jest na to odpowiedni budżet.

Jak ograniczyć koszty?

Ważnym krokiem w osiągnięciu sukcesu małej firmy na rynku jest optymalizacja kosztów. Szczególnie dotyczy to wszelkiego rodzaju wydatków na samochody służbowe czy sprzęt do codziennej pracy.
Aktualnie żaden oddział czy biuro nie może funkcjonować bez odpowiednich komputerów, czy dostępu do sieci.

Idealnym rozwiązaniem na ten problem staje się zakup używanego sprzętu. Wysokiej jakości laptopy poleasingowe czy notebooki poleasingowe można dostać w dobrej cenie, często z gwarancją sprzedającego na bieżące naprawy i regularny serwis.

Jak to działa?

Duże firmy korzystają z leasingu samochodów czy komputerów, ponieważ jest to dla nich wygodne i proste rozwiązanie. Po okresie leasingowym sprzęt jest oddawany, a firma kupuje nowy, bardziej zaawansowany towar dla swoich pracowników.

Te używane laptopy poleasingowe czy notebooki poleasingowe trafiają ponownie do sprzedaży dla klienta indywidualnego, czy właśnie mniejszych firm. Taki zakup dla małej firmy jest oczywiście kosztem i na podstawie otrzymanej faktury można odliczyć go od podatku.

Mała firma otrzymuje więc dobry sprzęt do pracy, a przy okazji obniża swoje koszty i opłaty podatkowe.

Czy laptop poleasingowy to dobry pomysł?

W firmach sprzęt musi być bez zarzutu, dlatego mali przedsiębiorcy często zastanawiają się, czy taki używany laptop poleasingowy spełni ich oczekiwania i będzie dobrą inwestycją.
Jak zapewniają czołowi sprzedawcy sprzętu używanego, nie ma się czego bać.

Laptopy poleasingowe czy notebooki poleasingowe są zawsze serwisowane i sprawdzane pod kątem wydajności, zanim trafią na rynek wtórny. Wszelkie drobne usterki są usuwane, a jeśli laptop poleasingowy jest bardzo zniszczony czy uszkodzony, jest po prostu złomowany.

Dodatkowo sprzęt poleasingowy od dużych firm to zazwyczaj modele z wyższej półki, bogato wyposażone oraz produkowane przez głównych producentów, doskonale znanych na rynku.
Dlatego inwestycja w takie komputery po prostu jest opłacalna i nie niesie za sobą dodatkowych problemów.

Zakup takiego sprzętu po prostu się opłaca, a mała firma zyskuje laptopy poleasingowe na wysokim poziomie, na które w regularnej cenie nie byłoby jej po prostu stać. Nie mogłaby więc zapewnić swoim pracownikom takiego komfortu pracy i tak dobrego technicznie sprzętu.