Kilka faktów odnośnie do dbania o zęby u dzieci

Dentysta Poznań to miejsce nie tylko dla dorosłych, do niego powinny także zgłaszać się dzieci. Jak to? Jak w zasadzie powinno dbać o zęby u dzieci?

Już z malutkim dzieckiem warto chodzić do stomatologa

Przede wszystkim warto powiedzieć, że klinika dentystyczna Poznań to miejsce już dla naprawdę malutkich dzieci, takich, co nawet mają roczek i dopiero ząbki im się pojawiają.

Dlaczego stomatolog Poznań powinien zobaczyć takie dzieci, nawet jeśli wydaje nam się, że przecież nie ma żadnych ubytków? Powodów jest kilka. Przede wszystkim – nam się tylko wydaje. Tutaj nic nie jest do końca pewne. W końcu małe dzieci nie potrafią powiedzieć, że boli je ząb.

To jednak nie wszystko. Warto także podkreślić, że w zasadzie to warto dziecko przyzwyczajać do wizyt u stomatologa już od najmłodszych lat. Dzięki temu nie będą się one tak bardzo bały później iść do stomatologa.

Trzeba jednak jeszcze podkreślić to, że w zasadzie to dzięki takim już wczesnym wizytom, stomatolog Poznań będzie mógł już na początku ocenić, czy wszystko rozwija się prawidłowo, czy na coś będzie trzeba potem zwrócić uwagę itp.

Zęby mleczne jak najbardziej się leczy

Oczywiście, że tak i powie nam to absolutnie każdy dentysta Poznań. Niektórzy rodzice i opiekunowie uważają jednak, że skoro w zasadzie zęby mleczne i tak wypadną, to nie ma sensu ich leczyć. Oczywiście jest to bardzo poważny błąd, który może doprowadzić do wielu nieprzyjemności.

Po pierwsze, trzeba wziąć pod uwagę, że zęby mleczne są jak najbardziej pełnoprawnymi zębami i jeśli coś się z nimi dzieje, ma to wpływ na cały organizm – osłabia go, a bakterie z zęba mogą dostać się do krwioobiegu, powodując zapalenie, czy też do okolicznych tkanek powodując powstanie ropnia. Co więcej jednak, bardzo ważne jest to, że nieleczona próchnica na zębach mlecznych prowadzić może do osłabienia i pogorszenia stanu późniejszych zębów stałych, już nie mówiąc o tym, że mogą one wyrosnąć z gotową już próchnicą.

Wady zgryzu powinno się korygować już od najmłodszych lat

Zdecydowanie jest to prawda. Klinika dentystyczna Poznań zajmująca się ortodoncją jak najbardziej jest już otwarta nawet dla małych dzieci. Jeśli zęby mleczne rosną pod nieprawidłowym kątem, trzeba to skorygować. To niestety nie działa tak, że mleczne wyrosną pod nieprawidłowym, a stałe pod prawidłowym, Wszystko trzeba na bieżąco sprawdzać i najlepiej jest wdrożyć leczenie już od najmłodszych lat tak, aby jak najszybciej wyprostować zęby i nie doprowadzać do sytuacji, w których potrzebne będzie już naprawdę zaawansowane leczenie.