Wypowiedzi dentysty, które niesłusznie bagatelizujemy

Często nasz dentysta Szczecin mówi coś, zaś my to zupełnie niesłusznie bagatelizujemy, ponieważ nie do końca rozumiemy, o co w zasadzie chodzi i z czym jest problem. Jak przedstawiają się sprawy, które właśnie najczęściej bagatelizujemy w ten sposób? Co musimy koniecznie zmienić w swoim spojrzeniu?

1) “ten ząb jest do obserwacji”

Czasem, po przeglądzie i wizycie, nasz stomatolog Szczecin mówi nam, że dany ząb jest do obserwacji. Co to jednak tak w zasadzie oznacza? Często myślimy sobie, że w zasadzie to może oznacza, że jak zaboli, to mamy się zgłosić. Nie do końca jednak tak jest.

Kiedy stomatolog Szczecin mówi, że jakiś ząb jest do obserwacji, to oznacza to, że koniecznie trzeba systematycznie przychodzić i poddawać się przeglądom. Na chwilę obecną bowiem stan zęba nie wymaga leczenia, jednak za trzy miesiące już może.

2) “ma pan/pani wadę zgryzu”

Czasem dentysta Szczecin mówi coś o wadzie zgryzu. Co to oznacza? Otóż wada zgryzu, mówiąc najbardziej potocznie, jest wtedy, kiedy zęby dolne z górnymi nie stykają się tak, jak powinny.

Powodów zasadniczo jest naprawdę sporo. Taki stan może być spowodowany krzywymi zębami, wysunięciem szczęki do przodu, cofnięciem żuchwy do tyłu itp. Najczęściej wówczas konieczna jest klinika dentystyczna Szczecin, która zatrudnia ortodontę albo też chirurga szczękowo – twarzowego .

3) “ta zmiana na policzku jest do sprawdzenia”

To z kolei oznacza, że najprawdopodobniej będzie potrzebny nam periodontolog, czyli specjalista od chorób błony śluzowej jamy ustnej. Warto zawsze zapytać stomatologa, czy taka zmiana musi być zbadana w miarę szybko, czy też nie do końca.

4) “trzeba dokładniej myć zęby”

Tak, tego zdania też nie wolno bagatelizować. Jeśli lekarz powiedział nam, że jakość mycia zębów niestety nie jest idealna, to najprawdopodobniej tak jest. Warto podkreślić, że to, że nam się wydaje na pierwszy rzut oka, że wszystko jest w porządku, wcale nie do końca musi to oznaczać w rzeczywistości.

Dlatego też zawsze warto podpytać dentysty, w czym dokładniej jest problem. Czy może dana klinika dentystyczna Szczecin posiada jakieś ciekawe zabiegi, które pomogłyby tutaj ładnie oczyścić zęby? A może powinniśmy zmienić pastę? Sposób szczotkowania? Czasem także warto poprosić stomatologa, aby pokazał nam, z jakimi partiami zębów dokładniej mamy problem i jak je dokładnie trzeba wyczyścić, jaki ruch ręką trzeba wykonywać.

Podsumowując, tak naprawdę nigdy nie powinniśmy bagatelizować tego, co mówi nasz dentysta. Jeśli tego nie rozumiemy, warto dopytać o wyjaśnienie.