Jak wygląda usuwanie zęba w gabinecie stomatologicznym?

Niestety nawet najlepszy dentysta Żyrardów nie jest w stanie uratować wszystkich zębów. W niektórych sytuacjach jedyną formą leczenia jest ekstrakcja zęba, czyli jego usunięcie. Niniejszy artykuł to dobry wybór dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, jak wygląda usunięcie zęba w gabinecie stomatologicznym.

Co warto wiedzieć?

Stomatolog Żyrardów może zalecić usunięcie zęba, gdy dojdzie do poważnej infekcji albo niebezpiecznej choroby przyzębia. Ekstrakcja zalecana jest bardzo często wtedy, gdy jeden lub klika zębów uniemożliwia przeprowadzenie ortodontycznego leczenia wady zgryzu. Wiele osób decyduje się także na wyrwanie zęba ponieważ nie jest w stanie opłacić leczenia kanałowego.

Jak w rzeczywistości przebiega wyrwanie zęba?

Ekstrakcja zęba, jak łatwo się domyślić jest zabiegiem, który w całości wykonuje się w znieczuleniu. Między innymi dlatego też pacjenci nie odczuwają praktycznie żadnego bólu. Jeżeli znieczulenie zacznie działać, to dentysta Żyrardów stopniowo zrywa więzadło okrężne, które otacza ząb do wyrwania. Następnie za pomocą specjalnych kleszczy stomatolog Żyrardów doprowadza do zwichnięcia zęba. Do każdego z zębów ustalone są nieco inne ruchy, dzięki czemu można szybko oderwać ząb od kości. Ostatnim zadaniem jest oczywiście wyciągnięcie zęba z zębodołu. Bardzo ważnym etapem jest również oczyszczenie zębodołu i zaszycie rany.

Chirurgiczne usuwanie zębów

Najtrudniejszym zadaniem jest oczywiście usunięcie ósemek i zębów trzonowych. W wielu sytuacjach jedynym rozwiązaniem jest przeprowadzenie ekstrakcji chirurgicznej. Przy tym zabiegu dentysta Żyrardów po podaniu znieczulenia delikatnie nacina dziąsło i odseparowuje ząb od wszystkich tkanek. Za pomocą specjalnego wiertła możliwe jest usunięcie warstwy kości, która otacza chory ząb. Za pomocą specjalnych narzędzi możliwe jest usunięcie chorego zęba. Ostatnim etapem jest oczywiście założenie szwów, które należy zdjąć po około 7-10 dniach.

Co oferuje współczesna stomatologia Żyrardów?

Współczesna stomatologia Żyrardów oferuje bardzo wiele zabiegów, dzięki którym możliwe jest wyrwanie każdego zęba. Chirurgiczne zabiegi zalecane są nie tylko przy zaburzeniu zgryzu, ale również w sytuacji, gdy dojdzie do zatrzymania zębów w kości. Pomoc doświadczonego chirurga wskazana jest również wtedy, gdy doszło do stłoczenia zębów.