Wybielanie zębów – metody w gabinecie stomatologicznym

Śnieżnobiały uśmiech rodem z Hollywood to marzenie każdego. Domowe sposoby na wybielenie zębów są mało skuteczne, a przy tym bardzo krótkotrwałe – znacznie lepiej poddać się takim zabiegom w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym. Istnieje kilka propozycji zabiegów, które diametralnie i na dłużej wybielą nasz uśmiech. Warto się z nimi zapoznać.

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Jakie są sposoby na wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym? Mamy co najmniej kilka możliwości, które można dopasować adekwatnie do swoich potrzeb i preferencji. Jedną z nich jest wybielanie nakładkowe, które dobierze nam stomatolog, a resztę przeprowadzimy samodzielnie w domu. Odbywa się ono z pomocą specjalnych żeli, które w swoim składzie zawierają składniki aktywne i tym samym wpływają na poprawienie barwy naszych zębów. Takie wybielanie nakładkowe należy przeprowadzać samodzielnie w domu przez około 2-3 tygodnie – stomatolog udzieli w tym zakresie wszelkich niezbędnych wskazówek. Polega ono na nałożeniu wybielającego żelu do specjalnych nakładek, które następnie przez kilka godzin nosi się na zębach – zabieg wykonuje się regularnie – stosowanie się do zaleceń lekarza skutkuje wybielonym i pięknym uśmiechem.

Wybielanie zębów lampą Beyond

Oprócz wybielania nakładkowego w gabinecie stomatologicznym można także zdecydować się na wybielanie zębów lampą Beyond. Zabieg ten przeprowadza się w całości u dentysty i polega on również na nałożeniu na wybielane zęby specjalnego żelu, którego działanie aktywowane jest za pomocą światła pochodzącego z lampy Beyond. Dzięki temu składniki aktywne wnikają głębiej w zębinę i wybielanie jest jeszcze bardziej skuteczne. Zabieg trwa około 40 minut.

Jaka metoda będzie dla nas najwłaściwsza? Profesjonalna konsultacja ze stomatologiem pomoże wybrać najlepszy dla nas sposób na usunięcie przebarwień z naszych zębów i poprawienie ich barwy. Lekarz bierze pod uwagę różne czynniki, w tym także ewentualne przeciwwskazania. Dzięki temu zabieg jest całkowicie bezpieczny oraz skuteczny, a my możemy cieszyć się pięknym i śnieżnobiałym uśmiechem. Efekty utrzymują się długo, ale z czasem koniecznie jest powtórzenie zabiegu. Wybielanie zębów lampą Beyond jest także nieco droższą opcją od nakładek. Zanim przeprowadzić się zabieg może być także konieczne usunięcie kamienia czy paskowanie.