W czym pomóc może doświadczony chirurg szczękowy Tychy?

Współczesna stomatologia rozwija się w bardzo szybkim tempie, dlatego też można obecnie wyróżnić bardzo wiele specjalizacji. Wymienić można między innymi ortodoncję i protetykę. Jedną z bardzo popularnych specjalizacji jest również chirurgia szczękowo-twarzowa.

Czym tak naprawdę jest chirurgia szczękowa?

Chirurgia szczękowa najprościej rzecz mówiąc skupia się na przeprowadzaniu mniej lub bardziej skomplikowanych operacji, których głównym zadaniem jest zniwelowanie uszkodzeń zgryzu oraz czaszki w części dolnej. Dobry chirurg stomatolog Tychy jest bardzo pomocy również wtedy, gdy pacjentowi przydarzył się poważny wypadek. Chirurgia szczękowa skupia się nie tylko na stomatologii, ale również na chirurgii plastycznej.

Jakie zabiegi oferuje chirurg szczękowy Tychy?

Zakres zabiegów które oferują chirurdzy szczękowi jest bardzo szeroki. Warto w pierwszej kolejności wspomnieć o tym, że chirurg dentysta Tychy skupia się nie tylko na operacjach w promieniu jamy ustnej, ale również na zabiegach, które obejmują twarz i szyję. W profesjonalnych gabinetach stomatologicznych przeprowadzane są skomplikowane zabiegi z chirurgi urazowej i chirurgii plastycznej twarzy. Nie można zapominać także o ekstrakcji chirurgicznej zębów. W niektórych gabinetach chirurgicznych możliwe jest również usunięcie torbieli, które występują w obrębie twarzoczaszki.

Implantologia szczękowa

Chirurg stomatolog Tychy coraz częściej oferuje swoim pacjentom profesjonalne wypełnianie uzębienia implantami. Zabiegi tego typu polegają na rekonstrukcji materiału kostnego w zębie. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się implanty zębów cylindryczne, które w całości wykonane są z tytanu. Chirurg szczękowy Tychy zaproponować może również implanty ceramiczne zębów, które wyróżniają się wysoką odpornością na działanie korozji, kwasów i zmiennej temperatury. Opisane implanty chirurg dentysta Tychy wszczepia najczęściej bezpośrednio w kości szczęki albo żuchwy.

Jak rozwiązać problem z wadami zgryzu?

Większość ludzi korzysta z pomocy chirurga szczękowego, aby rozwiązać swoje problemy z nieprawidłowym zgryzem. Dzięki operacji korekcyjne doświadczony chirurg jest w stanie poradzić sobie ze zwężeniem szczęki, wysunięciem żuchwy albo tzw. zgryzem otwartym. Współczesna chirurgia szczękowa zajmuje się także kompleksową korektą budowy brody.