Implanty zębowe – piękny i biały uśmiech

Coraz więcej osób boryka się z problemami zdrowotnymi dotyczącymi chorób zębów i przyzębia. Próchnica dotyka coraz to młodsze osoby, a nieprawidłowa higiena jamy ustnej prowadzi w efekcie do utraty zębów. Dobrą metodą na uzupełnienie braków są implanty zębowe.

Implanty Ruda Śląska

Implantologia jest jedną z doskonalszych metod uzupełnienia braków zębowych. Implanty zębowe Ruda Śląska są niezwykle trwałe i bardzo funkcjonalne. Czym dokładnie jest implant?

Implanty Śląsk montuje się w kość szczęki. Wykonane są one z tytanowej śruby, która zastępuje korzeń zębowy. Na tej śrubie umieszcza się koronę zębową wykonaną z porcelany lub ceramiki. Bez problemu można dopasować każdy odcień, aby pasował do naturalnych zębów. Implanty zębowe Ruda Śląska praktycznie nie różnią się niczym od normalnych zębów.

Dentysta – usługi na najwyższym poziomie

Można mieć zdrowy i piękny uśmiech pod warunkiem, że wybierze się dobry gabinet stomatologiczny i znajdzie doświadczonego dentystę. Implantologia jest dziedziną, która cały czas się rozwija, dlatego warto wybrać stomatologa, który stosuje nowoczesne metody uzupełniania braków w łuku zębowym.

Implanty Ruda Śląska dostępne są w wielu wersjach. Najpopularniejsze z nich pochodzą ze Szwajcarii i Niemiec. Są także amerykańskie lub izraelskie, które także cieszą się dużą popularnością. Ceny poszczególnych modeli są bardzo różne i nie zawsze są one odzwierciedleniem jakości. Każdy z producentów stosuje najlepsze materiały i wykonuje produkt najwyższej jakości. Na cenę niejednokrotnie wpływ mają koszty reklamy, dlatego warto przed podjęciem decyzji o wyborze implantów skonsultować się ze stomatologiem.

Implanty Śląsk – przygotowanie pacjenta do zabiegu

Doświadczony dentysta podczas pierwszej wizyty pacjenta powinien przeprowadzić szczegółową rozmowę o stanie zdrowia i zbadać jamę ustną. Niezbędne jest wykonanie zdjęcia RTG. Kolejnym krokiem jest leczenie ubytków i ściągnięcie kamienia nazębnego. Jeśli wszystkie ubytki zostaną wyleczone, to stomatolog może przystąpić do wykonywania implantów.

Implanty zębowe Ruda Śląska mogą być założone podczas jednej wizyty. Niekiedy ten zabieg musi być rozłożony na dwie fazy. Wszystko zależy od stanu zdrowia pacjenta. Dodatkowo na długość leczenia wpływają też ewentualne nałogi, ciąża czy palenie tytoniu.