W czym pomaga leczenie ortodontyczne?

Ortodoncja Kraków specjalizuje się w dziedzinie stomatologii, która zajmuje się problemami związanymi ze zgryzem oraz nieprawidłowym ustawieniem zębów oraz szczęk.

Aparaty ortodontyczne Kraków

Zęby, które są skrzywione, będą wymagać leczenia, które sprowadza się do długotrwałego prostowania. Jak wiadomo, zęby krzywo osadzone są bardzo problematyczne. Wiąże się to nie tylko z problemami natury estetycznej, ale przede wszystkim ze zwiększonym narażeniem na próchnicę oraz wystąpieniem chorób przyzębia. Nieleczone wady zgryzy mogą przełożyć się na wystąpienie bólu w obrębie szczęki, który może promieniować na szyję oraz plecy.

Korzystając z usług zaufanego oraz rekomendowanego ortodonty można pozbyć się wyżej wspomnianych problemów i żyć w pełnym komforcie. Wielu pacjentów wstydzi się swoich zębów, co wpływa na ogólne samopoczucie oraz brak komfortu psychicznego. Leczenie ortodontyczne poprawia stan zdrowia jamy ustnej oraz pozytywnie wpływa na poprawę wyglądu i często jest jedyną szansą na zachowanie zębów przez całe życie.

Ortodonta dziecięcy Kraków

Warto zaznaczyć, że leczeniu ortodontycznemu mogą być również poddane dzieci. Według ekspertów sugeruje się pierwszą wizytę ortodontyczną już w wieku 2 czy 3 lat. Szybkie stwierdzenie problemu pozytywnie wpłynie na zdrowie oraz wygląd dziecka. Ortodonta w czasie badania będzie mógł ocenić stan uzębienia i zaplanować leczenie, które przyniesie korzyści pacjentowi. Lekarz będzie musiał przeprowadzić wywiad medyczny oraz różne badania kliniczne. Jeśli pacjent, również ten młody kwalifikuje się do leczenia, lekarz będzie mógł pobrać odcisk zębów i wykonać zdjęcia RTG.

Do leczenia ortodontycznego kwalifikują się pacjenci, którzy cierpią na przesunięcie przodogryzu górnego, który charakteryzuje się zbyt dużym wysunięciem zębów górnych względem dolnych. Ortodonta pomoże również osobom, których żuchwa jest za bardzo wysunięta, dotyczy to zarówno dolnej, jak i górnej partii zębów. Leczenie ortodontyczne sprowadza się najczęściej do konieczności zamontowania aparatu. Obecnie na rynku dominują rozwiązania ruchome oraz stałe. Ważne jest również to aby pacjent ćwiczył mięśnie, w czym oczywiście pomaga założony aparat. Aparat składa się z drucików, które są ściskane przez ortodontę po to, aby zęby były wyprostowane. Warto wybrać ortodontę zaufanego, który ma ugruntowaną pozycję na rynku lokalnym. Ortodoncja Kraków posiada na stronie internetowej oferę świadczonych usług.