Ortodonta dziecięcy w Poznaniu

Dbanie o odpowiedni wygląd zębów dziecka jest inwestycją w jego pewność siebie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu leczenie ortodontyczne było powodem do śmiechów i szykan. Aparat na zęby Poznań był duży, niewygodny i niezbyt atrakcyjny wizualnie. Aktualnie nastała moda na noszenie tego sprzętu korygującego kształt łuków zębowych. Ortodonta Poznań przyjmuje zarówno dorosłych pacjentów jak i dzieci i młodzież z problemem krzywych zębów. Wczesna terapia przynosi zdecydowanie szybsze efekty, dlatego tak istotnym jest, aby zadbać o zęby dziecka jak tylko zauważy się nieprawidłowości.

Kiedy wizyta w gabinecie ortodoncja Poznań?

Zazwyczaj nieprawidłowości w łukach zębowych wykrywane są przez dentystę w czasie rutynowych wizyt kontrolnych. Dzięki regularnej obserwacji zmian w uzębieniu jest on kompetentną osobą do wskazania konieczności leczenia ortodontycznego. Idealną sytuacją byłoby, aby stomatolog przyjmował w tym samym miejscu, co ortodonta Poznań. Leczenie stomatologiczne i ortodontyczne mogłoby być wtedy koordynowane. Zdarza się jednak, że rodzice zauważają problem wcześniej od specjalisty. W przypadku dziecka wiele może się zmienić przez rok, który mija pomiędzy jedną kontrolą, a drugą. Zaleca się wtedy przyspieszenie wizyty i zapoznanie się z opinią specjalisty lub też bezpośrednią wizytę w punkcje ortodoncja Poznań.

Koszty, jakie ma aparat na zęby Poznań

W przypadku dzieci i młodzieży niepełnoletniej koszt, jakim jest aparat na zęby oraz wizyty kontrolne mogą być refinansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Dlatego tak istotnym jest wybranie gabinetu, który ma podpisany kontrakt z publiczną kasą chorych. Należy jednak pamiętać, że część używanych materiałów w ramach kontraktu nie należy do tych z najwyższej półki. W przypadku, gdy domowy budżet to udźwignie warto rozważyć hybrydową formę zapłaty. Część pokrywana będzie przez Narodowy Fundusz Zdrowia, a niektóre zabiegi i materiały będą opłacane z własnej kieszeni rodziców. Dziecko może wtedy korzystać z atrakcyjniejszego i wygodniejszego aparatu na zęby.

Wybór dobrego ortodonty

W przypadku leczenia ortodontycznego dzieci, zdarza się, że umowa gabinetu z Funduszem Zdrowia bywa kluczowa. Jednak takich gabinetów jest wiele, dlatego warto popytać znajomych czy rodziny o opinie na temat konkretnego specjalisty. Pomocni mogą być również rodzice rówieśników naszego dziecka. Zmagają się zazwyczaj z tymi samymi problemami. Istotnym jest, aby pamiętać, że dziecko będzie odwiedzało specjalistę dłuższy czas i wybrać takiego, który wykazuje się dużą empatią dla młodych pacjentów.