Jak zapobiegać poważnym usterkom wózków widłowych?

Wózek widłowy jest podstawowym sprzętem używanym w transporcie bliskim. Niestety, stała eksploatacja widlaka w połączeniu z jego niewłaściwą obsługą i brakiem konserwacji mogą doprowadzić do pojawienia się poważnych awarii.

Najczęstsze powody awarii wózków widłowych

Dobry wózek widłowy może służyć lata bez usterek. Warunkiem jest jego odpowiednia eksploatacja. Wszystkie wózki widłowe śląskie i użytkowane w innych regionach muszą być obsługiwane przez osoby posiadające przeszkolenie oraz poddawane regularnym przeglądom i konserwacji. W przeciwnym przypadku ryzyko awarii rośnie.

Najczęściej za usterki odpowiedzialni są sami użytkownicy, którzy niewłaściwie operują wózkiem. Narażają go na zbyt duże obciążenie, nadmiernie przyspieszają i hamują, korzystają z niego nadal, gdy pojawiają się pierwsze objawy usterek.

Gdy widlak nie działa poprawnie, jedynym rozwiązaniem jest naprawa. Zlecającym serwis wózków widłowych Katowice zapewniają możliwość otrzymania błyskawicznej pomocy, gdy pojawią się poważne usterki. Pracownik serwisu wózków widłowych na Śląsku może przyjechać na miejsce w 24h!

Systematyczne przeglądy i konserwacja to podstawa

Aby wózek widłowy mógł działać sprawnie jak najdłużej, konieczne jest prowadzenie jego systematycznej kontroli i konserwacji. Operator powinien codziennie, przed rozpoczęciem pracy sprawdzić sprzęt. Dodatkowo wszystkie wózki widłowe śląskie powinny być sprawdzane podczas przeglądów technicznych.

Przeglądy techniczne mają na celu ocenę poprawności działania wózka, natomiast konserwacja polega na wymianie zużytych części i płynów eksploatacyjnych, smarowaniu elementów, ich regeneracji.

Profesjonalny serwis wózków widłowych Śląsk – takich ofert warto szukać, gdy konieczne jest wykonanie przeglądu technicznego i konserwacji wózka widłowego. Działają serwisy wózków widłowych w Katowicach i innych miastach aglomeracji.

Jak często serwisować wózek widłowy?

Przeglądy wózka widłowego powinny być prowadzone zgodnie z zaleceniami producenta i obowiązującymi przepisami, w tym Ustawą o dozorze technicznym. Widlaki z pełnym dozorem powinny być serwisowane co 30 dni, natomiast te z dozorem ograniczonym co 60 dni.

Zlecającym serwis wózków widłowych Śląsk daje dostęp do wielu punktów świadczących kompleksowe usługi w tym właśnie zakresie. Działające na Śląsku serwisy widlaków są w stanie zapewnić swoim klientom profesjonalną obsługę dla każdej marki i typu wózka.

Profesjonalny serwis wózków widłowych Katowice – z dostępnymi usługami serwisowymi wózków widłowych w śląskim można zapoznać się w internecie.