Usterki wózków widłowych. Kiedy należy zlecić serwis wózka widłowego?

Wózki widłowe, a dokładnie wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia, to urządzenia transportu bliskiego (UTB) wykorzystywane w wielu firmach – magazynach, sklepach, zakładach produkcyjnych. Do sprawnego działania wymagają regularnego serwisu. Kiedy należy go wykonać?

Dzisiaj widlaki stanowią jeden z najczęściej używanych sprzętów transportowych – firmy wybierają kupno albo wynajem wózków widłowych Śląsk to region, w którym do wyboru jest szeroka gama ofert.

Wózki widłowe – kiedy konieczny jest serwis?

Podobnie jak inne urządzenia używane w transporcie bliskim, także wózki widłowe z czasem mogą zacząć sprawiać problemy. Niektóre z nich nie są poważne, inne natomiast całkowicie wyłączają urządzenie z ruchu.

Najczęściej awarie dotyczą silnika, hydrauliki siłowej, skrzyń biegów, masztów, zawieszeń oraz instalacji gazowych. W takich przypadkach dla właścicieli sprzętu chcących zlecić serwis wózków widłowych Śląsk przygotował wiele punktów, gdzie można go zrealizować.

Serwis warto wykonać wtedy, gdy:

  • urządzenie wydaje nietypowe dźwięki podczas pracy
  • pojawiają się widoczne wycieki
  • nie można uruchomić urządzenia
  • wózek nie podnosi ładunków
  • silnik samoczynnie się wyłącza
  • koła są zdarte i mają uszkodzenia
  • podczas pracy pojawiają się wibracje
  • urządzenie gorzej hamuje

Dodatkowo, serwis wózków widłowych na Śląsku warto wykonać przed rejestracją urządzenia w UDT (Urzędzie Dozoru Technicznego) oraz przed okresowymi badania technicznymi wymaganymi przez ten urząd.

Użytkującym wózki widłowe Katowice mogą zapewnić kompleksową pomoc – to właśnie tutaj znajduje się największa liczba serwisów w regionie. Sprawdzeni fachowcy od napraw wózków widłowych w Katowicach i na całym Śląsku są zawsze gotowi do pomocy – na miejsce mogą przyjechać do 24h od zgłoszenia!

Gdzie zlecić serwis wózków widłowych?
Gdy pojawiają się niepokojące objawy wskazujące na awarie lub zbliża się termin przeglądu, klientom chcącym zlecić serwis wózków widłowych Śląsk może zaoferować dostęp do wysokiej jakości usług.

Dla użytkowników sprzętu jak wózki widłowe Katowice mają punkty oferujące szybką i sprawną obsługę. Serwisant przyjedzie wtedy na miejsce, gdzie będzie mógł wykonać diagnostykę i prace serwisowe, by urządzenie mogło działać sprawnie i niezawodnie.

W przypadku klientów, których urządzenia nie są możliwe do naprawienia od ręki, serwisy często oferują wynajem wózków widłowych Śląsk także nie jest tu wyjątkiem. Wówczas można traktować je jako sprzęt zastępczy, by utrzymać ciągłość pracy w zakładzie.