Czym są implanty i jak je wykonać

Implantologia to nowoczesna i coraz bardziej popularna dziedzina protetyki. Pierwsze implanty były bardzo drogie i dostępne dla nielicznych. Obecnie ceny są znacznie niższe i wybiera je coraz więcej osób. Przede wszystkim zapewniają komfort i piękny uśmiech, funkcjonalnie nie ustępują zębom naturalnym.

Dla kogo implanty

Implanty zastępują naturalne zęby, są to małe śrubki wykonane z tytanu lub cyrkonu zastępujące korzenie zębów. Wkręcane są na stałe do kości. Zarówno cyrkon jak i tytan są obojętne dla organizmu, dlatego nie są odrzucane. Po czasie na trwałe zrastają się z kością.

Klinika dentystyczna Szczecin wykonuje implanty pojedynczych lub kilku zębów, ale także przy braku całego uzębienia. Implanty wykonuje się u osób dorosłych. Czas trwania wszczepiania implantów uzależniony jest od ich ilości, cały proces może trwać nawet kilka miesięcy. W najlepszej sytuacji są osoby bezzębne. W ich przypadku można wykonać implanty w jeden dzień.

Implanty w jeden dzień – jak to zrobić

Klinika dentystyczna Szczecin wykonuje implanty w jeden dzień. Nazwa metody nie do końca oddaje istotę tego typu wszczepiania implantów. W rzeczywistości są to dwie wizyty w kilkunastodniowym odstępie. Podczas pierwszej wizyty dentysta Szczecin wykonuje wszystkie niezbędne badania wykorzystując do tego nowoczesne techniki komputerowe. Zeskanowany zostaje układ dziąseł, twarzoczaszki, naturalny uśmiech (szerokość), mimika. Nowe zęby do złudzenia mają przypominać naturalne i pełnić te same funkcje. W efekcie tej wizyty stomatolog Szczecin za pomocą programu komputerowego tworzy wizualizację nowych zębów w wymiarze 3D. Konsultuje go z pacjentem i dokonuje ewentualnych korekt.

Kolejna wizyta następuje po okresie ok. 2 tygodni. W tym czasie pracownia protetyczna przygotowuje implanty i korony zębów zgodnie z modelem zapisanym cyfrowo.

W wyznaczonym terminie dentysta Szczecin przystępuje do wszczepienia implantów i rzeczywiście nowymi zębami będziemy mogli cieszyć się już po wyjściu z gabinetu. Cały zabieg przebiega w znieczuleniu miejscowym. Najpierw stomatolog Szczecin wszczepia implanty, następnie przykręca nowe zęby. Czasami wcześniej musi dodatkowo usunąć zepsute zęby. Wszystko jednak dzieje się podczas jednej wizyty.

Implanty są zdecydowanie lepszą alternatywą niż protezy ruchome, są na trwałe związane z kością szczęki, więc nie przesuwają się, nie wypadają. Nie powodują też charakterystycznego dla protez „szeleszczenia”. Zapewniają bardzo dobre rozdrabnianie pokarmów, co ma dobry wpływ na pracę przewodu pokarmowego.