Jak przygotować dziecko do wizyty u dentysty?

Kiedy tylko wyrosną pierwsze zęby mleczne, czyli około szóstego miesiąca życia dziecka, powinniśmy udać się z maluchem na pierwszą wizytę do dentysty. Jak przygotować dziecko i siebie do pierwszej wizyty w gabinecie stomatologicznym?

Stomatologia łódź – dziecko u dentysty

Przed pierwszą wizytą w należy dać dziecku czas na przyzwyczajenie się do atmosfery panującej w gabinecie. Zabierz malucha ze sobą, gdy wybierasz się na wizytę kontrolną do kliniki kuźmińscy lub drobny zabieg. W ten sposób pozna nieznane środowisko i zdobędzie pierwsze pozytywne doświadczenia.

Przygotuj dziecko do wizyty u stomatologa

Najlepszym sposobem jest zabawa. Pozwól dziecku zajrzeć Ci do buzi, policzcie zęby. Książki z obrazkami na ten temat również świetnie się nadają do przybliżenia maluchowi tematu. Opowiedz dziecku, jak przebiega wizyta. Wytłumacz mu, kto to jest stomatolog łódź. Nawet jeśli nie wszystko rozumie, oswoi się nieco z tematem. Unikaj wyrażeń typu „to nie boli” – dzieci nastawiają się, że może boleć.

Stomatologia łódź — jak to wygląda w praktyce?

Dajcie sobie wystarczająco dużo czasu i przyjdźcie trochę wcześnie. Dzieci, a szczególnie małe, chcą mieć wystarczająco dużo czasu, aby wszystko odkryć. Odprowadź dziecko do gabinetu zabiegowego w klinice kuźmińscy. Tam będzie miało możliwość zapoznania się z dentystą, fotelem dentystycznym i narzędziami. Pierwsza wizyta to zwykle tylko badanie, oceniające rozwój zębów i stan jamy ustnej dziecka. Jeśli dziecko nie chce otworzyć ust, porozmawiaj z nim spokojnie. Niecierpliwość i krytyka nie są właściwe, w końcu dziecko powinno wyjść z gabinetu z pozytywnym odczuciem. Dzięki temu na następną wizytę przyjdzie z lepszym nastawieniem.

Stomatolog łódź zrobi wszystko, co możliwe, aby dziecko czuło się bezpiecznie i komfortowo.
Twoja pomoc i wsparcie są bardzo ważne. Pozwól dziecku zadawać pytania. Staraj się zachować spokój, nawet jeśli jesteś zdenerwowany.

Co zrobić, jeśli dziecko boli ząb?

Od razu zabierz dziecko do dentysty. Jeśli dziecko od najmłodszych lat jest przyzwyczajone do badań stomatologicznych, nie będzie się z przerażeniem czekało na wizytę. Z tego powodu ważne jest, aby pierwszy kontakt z dentystą miał miejsce nie tylko wtedy, gdy konieczne jest leczenie bólu.

Przygotuj swoje dziecko do leczenia. Wyjaśnij mu proces bez wchodzenia w szczegóły. Unikaj wywoływania lęków i składania fałszywych obietnic, takich jak „wiertło tylko łaskocze”.