Co to są korony zębowe?

Każdy, kto chce poprawić wygląd swoich zębów, może zdecydować się na korony zębowe lub mosty. Jak wiadomo, każdy chce cieszyć się z pięknego i białego uśmiechu. Warto wiedzieć jak poprawić wygląd swoich zębów.

Korony zębowe Pabianice

Osoby, których zęby są przebarwione, zniszczone lub połamane mogą udać się do swojego dentysty i poddać się zabiegowi zakładania koron na zęby. Korony to rozwiązanie, które przeznaczone jest dla osób chcących całkowicie zakryć uszkodzone zęby, które zostały zaatakowane przez próchnicę. Warto zaznaczyć, że korony zębowe pełnią wiele funkcji. Jest to przede wszystkim szansa na wzmocnienie oraz ochronę zębów. Oczywiście główną zaletą koron zębowych jest to, że poprawiają one wygląd zębów oraz je wyrównują. Rozwiązanie to stosuje się najczęściej po leczeniu kanałowych zarówno zębów przednich, jak i tylnych. Dzięki temu, że takie uzupełnienie protetyczne jest mocowane na stałe, osoba nosząca korony lub most czuje się komfortowo, ponieważ służą one jak naturalne zęby. Warto zaznaczyć, że korona zębowa umieszczana jest na pozostałościach zęba. Jak wiadomo, taki ząb należy uprzednio zeszlifować po to, aby nakleić na niego koronę.

Korony zębowe Zduńska Wola

Dzięki temu, że można wybierać spośród wielu materiałów przeznaczonych do tworzenia mostów lub koron, pacjent może skorzystać z możliwości zamocowania praktycznie nieodróżnialnych od naturalnych protez wykonanych z ceramiki lub porcelany. Dentysta wybierze spośród bogatej palety kolorystycznej takie rozwiązanie, które będzie jak najbardziej przypominało naturalną barwę zębów. Korony protetyczne zakładane są również jako uzupełnienie mocowane na moście protetycznym. Założenie korony na implantach zębowych to najczęściej wybierane rozwiązanie. Uzupełnianie braków zębowych możliwe jest również dzięki zamocowaniu mostu protetycznego. Mosty zębowe Łask to bardzo komfortowe rozwiązanie, które jest stosunkowo szybkim i niedrogim sposobem na uzupełnienie braków zębowych. Most taki montowany jest w jamie ustnej na stałe. Osadza się go na dwóch oszlifowanych zębach stałych, które okalają braki. Dzięki zastosowaniu mostu można bez problemu uzupełnić lukę, która powstała po utracie nawet kilkunastu zębów. Most zębowy wygląda jak połączone ze sobą korony zębowe Pabianice. Niezależnie od tego, które z opisanych rozwiązań zostanie wybrane, na pewno poprawiona zostanie estetyka zębów.