Leczenie zębów w ciąży i przy karmieniu piersią

Mimo oficjalnych zaleceń wspominających o kontroli stanu uzębienia w ciąży wiele kobiet rezygnuje z takiej wizyty. Jest to spowodowane licznymi mitami, które narosły wokół ciąży. Jeden z nich mówi, że każda ciąża doprowadza do wypadnięcia zęba. Jest to oczywiście nieprawda. Drugim mitem jest taki, że kobiety w ciąży się nie leczy – co jest kłamstwem i zagrożeniem dla zdrowia i życia kobiety oraz nienarodzonego dziecka. Część kobiet obawia się leczenia bez znieczulenia, podczas gdy stomatolog Zabrze dobierze znieczulenia, które można z powodzeniem stosować zarówno w ciąży, jak i przy karmieniu piersią.

Klinika stomatologiczna Zabrze – ważne miejsce do odwiedzenia w czasie ciąży

Zadbanie o zęby jest bardzo ważne w czasie ciąży. Okres oczekiwania na potomstwo jest jeszcze relatywnie spokojny. Dopiero po urodzeniu dziecka może okazać się, że nie ma się czasu nie tylko na wizytę u specjalisty, ale nawet na porządne czyszczenie zębów. Pielęgnacja i leczenie wykonane w ciąży zaprocentuje w tym czasie, gdy można dopuścić do zaniedbań higienicznych. Dentysta Zabrze powinien zostać również odwiedzony z powodów czysto zdrowotnych. Nieleczone infekcje uzębienia mogą szkodzić rozwojowi dziecka, a nawet stać się przyczyną przedwczesnego porodu. Warto zatem zlikwidować wszystkie źródła infekcji – również te w obrębie jamy ustnej. Klinika stomatologiczna Zabrze po przekazaniu informacji o ciąży pacjentki wdroży specjalne procedury i zaniecha badań, które mogłyby wpłynąć na rozwój płodu. Często jednak leczenie jest konieczne – ciężarna, szczególnie w drugim trymestrze może przyjmować znieczulenie oraz antybiotyki, jeśli tylko zajdzie taka konieczność. Nadal jest to mniej groźne niż sytuacja, gdy infekcja się rozprzestrzenia po organizmie.

Dentysta Zabrze wyleczy zęby w czasie karmienia piersią

Nie tylko okres ciąży jest specyficzny gdy chodzi podejmowane leczenie dentystyczne. Wiele mitów narosło wokół karmienia piersią i podejmowania się leczenia zębów. Często mówi się, że po znieczuleniu nie można karmić przez kilka godzin lub należy odciągnąć mleko i je wylać. Jest to absolutna nieprawda. Stomatolog Zabrze powinien przekazywać informacje zgodne z medycyną opartą na dowodach, a ta mówi, że wszystkie dostępne na rynku znieczulenia dentystyczne są całkowicie bezpieczne dla dziecka karmionego piersią przez pacjentkę.