Czym są kasetony 3D?

Wykańczając wnętrze, nie zawsze mogą zadowalać gładkie ściany pomalowane na wybrany kolor. By nieco urozmaicić przestrzeń, nadając jej odpowiednią głębię i charakter, warto wziąć pod uwagę kasetony 3D. Czym się one wyróżniają na tle innych podobnych rozwiązań i gdzie można je z powodzeniem zastosować?

Panele 3D – co to za rozwiązanie?

Panele 3D nie różnią się tak bardzo od paneli dwuwymiarowych. Jedyna różnica pola na tym, że trójwymiarowa forma potęguje wrażenie większego i bardziej przestronnego wnętrza pod względem optycznym. Kładąc kasetony 3D, udaje się również skutecznie zamaskować ewentualne nierówności ścian, czy sufitu. Oprócz tego pomieszczenie, w którym się je położy, ogromnie zyskuje na wartości, uwzględniając estetykę tej przestrzeni.

Kasetony ścienne 3D – z czego są wykonane?

Kasetony ścienne 3D są dostępne w ofertach sklepów w szerokiej gamie, jeśli chodzi o materiał, z jakich się je produkuje. Najpopularniejsze surowce, które bierze się pod uwagę, to, m.in.: poliuretan, beton, gips, czy płyta MDF. Tak wiele materiałów, jakie firmy produkujące te kasetony biorą uwagę, sprawia, że łatwo udaje się je zaadaptować do konkretnej stylizacji. Dzięki kasetonom ściennym 3D można dość szybko i łatwo uzyskać zadowalający efekt.

Do jakich wnętrz nadają się trójwymiarowe kasetony?

Trójwymiarowe kasetony 3D można stosować praktycznie wszędzie tam, gdzie typowe kasetony bez efektu 3D. Jednak ten dodatek sprawia, że kasetony w wersji trójwymiarowej znajdą znacznie szersze zastosowanie, niż ich tradycyjne odpowiedniki. Można więc bez obaw nadać wnętrzu oryginalny charakter, niezależnie od tego, czy będzie urządzone w stylu klasycznym, nowoczesnym, czy industrialnym.
Kasetony ścienne tego typu nadają się również praktycznie do każdego wnętrza, jeśli chodzi o jego metraż. Można więc je położyć na ścianach w salonie, czy w sypialni. Stanowią niezwykle dekoracyjny element wykończenia – dzięki nim pomieszczenie zyskuje wyższy standard, stając się o wiele bardziej eleganckim i atrakcyjnym pod względem wizualnym.

Jakie są rodzaje paneli 3D?

Można wyróżnić trzy rodzaje paneli w wersji 3D, czyli gładkie, geometryczne, z wytłoczeniami, a także ażurowe. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się szczególnie te ostatnie. Pozwalają na przykład stworzyć ciekawy element wystroju wnętrz w postaci ścianki działowej. Jednocześnie nie przytłaczają i optycznie nie pomniejszają danej przestrzeni, właśnie z uwagi na niepełną płytę takiego wykończenia.

Kasetony scienne 3D