Leczenie zębów w narkozie. Polecane tym, którzy boją się dentysty

Leczenie zębów w narkozie to ciekawa opcja, polecana przede wszystkim osobom, które boją się dentysty. Jest spora grupa ludzi panicznie wręcz bojących się stomatologa i unikających wizyt w gabinecie dentystycznym. Leczenie zębów w narkozie jest w tym przypadku bardzo polecane, bowiem gwarantuje nie tylko bezbolesne leczenie, ale też brak wspomnień związanych z wizytą u dentysty. Pacjent jest usypiany, nie tylko więc nie czuje bólu, ale też nie wie, co się dzieje i co stomatolog w danym momencie robi. Niejeden stomatolog Łask ma taką formę leczenia w swojej ofercie. Warto jednak dodać, że konieczne jest umówienie się z dużym wyprzedzeniem. Stomatolog Łask bowiem musi na ten sam termin zaprosić anestezjologa. Tylko on bowiem może podać pacjentowi odpowiednio dobraną narkozę.

Narkozę podaje się dożylnie

W przypadku leczenia stomatologicznego nie ma możliwości podania narkozy poprzez maskę do oddychania. Środek, po którym pacjent zapada w sen, podawany jest dożylnie. W czasie gdy pacjent śpi, dentysta Pabianice może wyleczyć więcej niż jeden ząb. Oczywiście narkoza jest polecana także wtedy, gdy konieczne jest usunięcie kilku zębów. Żaden pacjent nie wytrzymałby usunięcia kilku zębów jednocześnie. Z narkozą jest to możliwe. Jeśli więc dentysta Pabianice stwierdzi, że nasze zęby trzeba zastąpić protezą, a te, które zostały, trzeba usunąć, narkoza to najlepsza opcja.

Po leczeniu zębów w narkozie warto pozostać u dentysty

Po zwykłym leczeniu dentystycznym pacjent od razu może pójść do domu. Przy leczeniu zębów w narkozie jest inaczej. Każdy stomatolog Pabianice sugeruje pacjentowi, by po wyjściu z gabinetu pozostał w poczekalni co najmniej kilkanaście minut. Oczywiście stomatolog Pabianice nie może pacjenta zatrzymać na siłę, rozsądnie jednak jest rzeczywiście przez jakiś czas w poczekalni pozostać. Gdyby bowiem po narkozie wystąpiły jakieś niepokojące objawy, lekarz będący tuż obok jest w stanie szybko zareagować.

Na leczenie zębów w narkozie nie należy przyjeżdżać samemu

Na leczenie zębów w narkozie nie można przyjeżdżać samemu, tym bardziej samochodem. Wskazane jest przyjście do dentysty z osobą towarzyszącą. Może ona odwieźć nas do domu. Wskazane jest też, by i w domu ktoś przez jakiś czas był. Nie należy pozostawać samemu. Jeśli w ciągu kilku pierwszych godzin po narkozie nic złego się nie dzieje, osoba towarzysząca może odejść. Można już pozostać samemu i zająć się swoimi sprawami.