Czy warto zapisać się na kurs SEP?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że przeprowadzenie nawet najłatwiejszych czynności związanych przepływem prądu elektrycznego będzie wymagało zarówno wiedzy, jak i odpowiednich kwalifikacji. Ponadto omawianą dziedziną mogą się zajmować tylko osoby, które zdały odpowiedni egzamin. Czy warto zapisać się na szkolenie SEP?

Kto może zapisać się na kursy SEP?

Należy mieć świadomość, że do kursu może przystąpić każda osoba, która ukończyła 18 lat i posiada przynajmniej podstawowe wykształcenie. Nie trzeba mieć zatem ukończonej szkoły o profilu technicznym.

Co dokładnie warto wiedzieć o egzaminie?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że do egzaminu można przystąpić w lokalnym oddziale SEP, który będzie zlokalizowany w najbliższym mieście powiatowym. Godny uwagi jest fakt, że omawiane uprawnienia będą obowiązywały tylko przez pięć lat. Następnie muszą zostać odnowione. Oczywiście osoba zainteresowana nie będzie musiała ponownie zapisać się na szkolenie SEP. Rekomendowane jest jednak odświeżenie sobie wiedzy. Należy mieć świadomość, że branża elektryczna jest bardzo dynamicznie rozwijającą się dziedziną.

Dlaczego warto zapisać się na organizowane szkolenia SEP?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że uczestnicy kursu dowiedzą si, jakie rozwiązania nie są już stosowane, a także czym dokładnie zostały zastąpione. Kursanci dowiedzą się również, w jaki sposób powinno się dokonywać pomiarów elektrycznych, a także postępować z osobą, która została porażona prądem elektrycznym. Warto wiedzieć, że wspomniana umiejętność nie przyda się tylko w pracy, ale również w życiu prywatnym. Uczestnicy szkolenia poznają także zagadnienia z zakresu prawa.

Jakie zalety mają jeszcze kursy SEP?

Należy mieć świadomość, że obecnie kurs SEP organizowane są na terenie całego kraju. Nie wszyscy jednak wiedzą, że certyfikat po zdaniu egzaminu jest honorowany zarówno w Polsce, jak i wszystkich krajach Unii Europejskiej. Wspomniany fakt zdecydowanie poszerza możliwości elektryka, a także znacznie zwiększa jego konkurencyjność na wymagającym rynku pracy.

Nie można zapomnieć, że brak odpowiednich uprawnień będzie praktycznie uniemożliwiał pracodawcy legalne zatrudnienie pracownika do wykonywania omawianego zawodu. Należy pamiętać, aby przy wyborze ośrodka szkoleniowego uwzględnić przede wszystkim stosunek jakości do ceny.