Protezy zębowe – na jakie rozwiązanie się zdecydować?

Utrata zębów nie jest niczym przyjemnym, ale wraz z wiekiem u wielu osób staje się po prostu faktem. Oczywiście istnieją różne przyczyny utraty części, a nawet wszystkich zębów, ale zazwyczaj sami jesteśmy sobie winni tym, że nie dbamy o nie we właściwy sposób przez całe swoje życie. Do wyboru w takich sytuacjach mamy między innymi protezy zębowe akrylowe lub szkieletowe.

Protezy zębowe Gdynia – najbardziej ekonomiczny sposób

W gabinetach stomatologicznych usłyszymy o różnych metodach uzupełniania uzębienia – jedne z nich należą do tańszych, a inne do znacznie droższych, każde rozwiązanie ma także wady oraz zalety. Nie da się jednak ukryć, że kwestia finansowa jest dla wielu osób kluczowa, dlatego jednym z najczęściej wybieranych sposobów są protezy akrylowe. W tym przypadku możemy przede wszystkim liczyć również na refundację kosztów. Innym sposobem na uzupełnienie uzębienia jest proteza szkieletowa, a także proteza na implantach.

Protezy akrylowe – co trzeba o nich wiedzieć

Tego rodzaju protezy zębowe Gdynia to najczęściej wybierane rozwiązanie przede wszystkim ze względów finansowych. Protezy akrylowe są protezami ruchomymi, które należy zdejmować, ponadto mogą być całe lub częściowe. Stosowane są przede wszystkim przy całkowitym bezzębiu. Znacznie podnoszą komfort życia osobom, których do tej pory dotyczył problem sporych braków w uzębieniu. Ich wadą jest przede wszystkim długa adaptacja – czasami potrzeba dużo czasu, aby przyzwyczaić się do tego rodzaju zastępczego i sztucznego uzębienia. Ponadto nie są one bardzo trwałe, ale po określonym czasie znów można ubiegać się o refundację nowej tego rodzaju protezy.

Protezy szkieletowe – właściwości

Protezy zębowe Gdynia to także protezy szkieletowe, które również stosuje się między innymi przy bezzębiu. Ich cechą charakterystyczną jest to, że zastosowane są w niej elementy metalowe, a to sprawia, że tego rodzaju protezy są trwalsze od akrylowych. Ponadto wyposażone są w specjalne podparcia, które sprawiają, że protezy szkieletowe są wygodniejsze w noszeniu, natomiast pod względem estetycznym są mniej atrakcyjne.

Wybór odpowiedniej protezy powinien więc być dobrze przemyślany – warto już na początki rozwiać w gabinecie wszelkie wątpliwości, aby wybrać rozwiązanie, które będzie dla nas najbardziej satysfakcjonujące, również pod względem finansowym.