Protetyka zębowa w Gliwicach

Wraz z utratą naturalnych zębów znacznie pogarsza się komfort naszego życia, tracimy dobre samopoczucie i pewność siebie – nie warto więc zwlekać, tylko najszybciej zgłosić się do gabinetu stomatologicznego, aby znaleźć jak najlepsze rozwiązanie dla naszego problemu – protetyka zębowa Gliwice daje pod tym względem szerokie możliwości.

Czym zajmuje się protetyka Gliwice?

Protetyka zębowa Gliwice zajmuje się odtwarzaniem pierwotnych warunków zgryzu po utracie zębów naturalnych. Chodzi o to, aby sztuczne uzębienie było jak najbardziej zbliżone do tego, które posiadaliśmy przez większość naszego życia – zarówno pod względem kształtu, jak i barwy – dzięki temu również nasze rysy twarzy nie zmieniają się.

Jednak najważniejszą zasadą, jaką zakłada sobie protetyka Gliwice, jest poprawa komfortu naszego życia i usunięcie negatywnych skutków wywołanych brakiem uzębienia. Możliwość spożywania tego co dotychczas, swobodna rozmowa bez obawy, że proteza może się przesunąć czy brak czasu adaptacji wywołanej sztuczną szczęką to bardzo ważne kwestie, które warto wcześniej omówić na wizycie konsultacyjnej, zanim zdecydujemy się na konkretną protezę.

Protezy zębowe Gliwice – na jaki rodzaj się zdecydować?

Rodzaj protezy uzależniony jest przede wszystkim od stanu naszej jamy zębowej – zupełnie inne rozwiązania zastosuje protetyka Gliwice, gdy posiadamy jeszcze własne zęby, a zupełnie inne w przypadku całkowitego bezzębia. Zawsze jednak chodzi o to, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Do dyspozycji mamy przede wszystkim protezy zębowe stałe oraz ruchome. Wśród ruchomych wyróżnia się protezy akrylowe, szkieletowe czy elastyczne – wymagają one wyciągania na noc. Protezy zębowe Gliwice stałe to między innymi mosty oraz implanty – zachowują się podobnie jak nasze zęby – możemy spożywać pokarmy takie jak dotychczas i podobnie sprawa wygląda z codzienną higieną. Jest to wygodne i bardziej komfortowe rozwiązanie, ale całkowity koszt musimy wziąć na siebie – w przypadku ruchomej protezy akrylowej możemy liczyć na refundację.

Niezależnie od tego, na jakie protezy Gliwice się zdecydujemy, to warto przede wszystkim postawić na rozwiązania komfortowe w użytkowaniu oraz trwałe, dzięki temu komfort naszego życia nie zmieni się, a może nawet się polepszyć. Oczywiście nie mniej istotne są także rozwiązania korzystne dla nas pod względem finansowym.