Czym zajmuje się chirurg szczękowy?

Nie wszyscy pacjenci zdają sobie sprawę z tego, czym dokładnie zajmuje się chirurg dentysta Tychy. Otóż, śmiało można powiedzieć, że jego praca łączy w sobie elementy chirurgii stomatologicznej i plastycznej. Jest to lekarz, który posiada także wiedzę z zakresu traumatologii, medycyny ogólnej, a także onkologii.

Chirurg szczękowy Tychy – jakie zabiegi wykonuje?

Warto pamiętać o tym, że chirurg stomatolog Tychy jest osobą, do której trzeba posiadać skierowanie. Może je wystawić lekarz stomatolog bądź też lekarz rodzinny. Osoby, którym zależy na szybkim rozpoczęciu procesu leczenia, mogą zdecydować się na odwiedziny w prywatnym gabinecie, trzeba mieć jednak świadomość tego, że jest to rozwiązanie bardzo kosztowne, zwłaszcza jeśli przewidywany proces leczenia jest długi i skomplikowany.

Chirurg dentysta Tychy zajmuje się przypadkami, w których sam stomatolog bezradnie rozkłada ręce. Bardzo często na stół operacyjny trafiają bardzo skomplikowane przypadki z zakresu chirurgii twarzowo-szczękowej.

Chirurg szczękowy Tychy – w jakich sytuacjach potrzebna jest jego pomoc?

Chirurg stomatolog Tychy zajmuje się różnego rodzaju przypadkami, które potrzebują pomocy z zakresu chirurgii stomatologicznej, plastycznej, traumatologii czy też onkologii.

Zdarza się, że u pacjenta dojdzie do zniekształcenia twarzy, na przykład na skutek pobicia bądź też poważnego wypadku samochodowego. W takiej sytuacji niezbędna jest interwencja chirurga, który natychmiast podejmie wymagane leczenie chirurgiczne. Chirurg szczękowy Tychy może zająć się także leczeniem najczęściej występujących wad zgryzu takich jak zwężenie szczęki, zgryz otwarty czy też wysunięcie żuchwy.

Pomoc chirurga stomatologa może także okazać się nieoceniona w sytuacji guza rozwijającego się w okolicach zatok szczękowych bądź też poważnych stanów zapalnych. Resekcja wierzchołka zęba należy do jednych z najczęściej wykonywanych zabiegów, kiedy w zębie rozwija się stan zapalny, którego nie da się usunąć przy pomocy leczenia kanałowego.

Bardzo bolesną dolegliwością, z którą pacjenci zgłaszają się do chirurga stomatologa, są zatrzymane zęby. Jest to uzębienie, które przestało już rosnąć, ale nie dało rady przebić się przez błonę śluzową. Może ono sprowokować poważny stan zapalny, powodujący nieprzyjemne dolegliwości bólowe. Zatrzymanie zębów najczęściej dotyczy ósemek, które poddaje się ekstrakcji.