Czym są implanty zębowe?

Nie ma co ukrywać, że dla większości pacjentów braki w uzębieniu bywają sporym problemem. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nie jest to wyłącznie kwestia estetyki. Brakujące uzębienie może stać się przyczyną trudności w prawidłowej artykulacji wyrazów, zaburzać jakość przeżuwania, a także obniżać poziom pewności siebie pacjenta. Na szczęście nowoczesna stomatologia dysponuje kilkoma sposobami na odbudowę brakujących zębów. Mnóstwo pacjentów decyduje się na implanty zębowe, które zdecydowanie są jednym z najwygodniejszych rozwiązań.

Czym są implanty zębowe Ruda Śląska?

Pacjenci nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że implanty Śląsk fachowo powinny być nazywane uchwytami chirurgicznymi. Jeśli chodzi o ich wygląd, to przypominają nieco niewielką śrubkę, którą wszczepia się w kość szczęki. Implanty Ruda Śląska wykonuje się z materiałów, które są obojętne dla ludzkiego zdrowia i nie powodują alergii.

Umieszczenie uchwytu chirurgicznego w kości odbywa się podczas operacji przeprowadzonej przez chirurga szczękowego. Następnie następuje okres rekonwalescencji, kiedy wszczepiony implant zrasta się z naturalną tkanką, imitując sztuczny korzeń zębowy.

Czym jest korona protetyczna?

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że implanty zębowe Ruda Śląska to jedynie mocowane w szczęce korzenie, które powinny zostać wykończone konstrukcją protetyczną. Na te implanty Śląsk, które zrosły się z kością pacjenta, nakłada się koronę protetyczną, która wygląda jak sztuczny ząb.

Implanty Ruda Śląska i ich trwałość

Wielu pacjentów zadaje sobie pytanie, jak dużą trwałością mogą pochwalić się implanty Śląsk. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że są one wykonane z bardzo wytrzymałych materiałów – najczęściej z tytanu. Sprawia to, że implanty zębowe niezawodnie mogą służyć pacjentowi nawet przez 20 lat. Oczywiście, ich żywotność będzie zależała od miejsca ich osadzenia – zęby trzonowe u człowieka narażone są na większe obciążenia niż przednie, stąd też założone w ich miejsce implanty z pewnością zużyją się nieco szybciej.

Pacjenci nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że na żywotność implantów w dużej mierze będzie wpływać higiena jamy ustnej na odpowiednim poziomie. Warto pamiętać o tym, że sztuczne korzenie i zęby wymagają takich samych zabiegów higienicznych i czyszczących, jak naturalne uzębienie.