Czym jest stomatologia dziecięca Targówek?

Dziecięca stomatologia Targówek to nic innego jak popularna pedodoncja. Dentysta dziecięcy zajmuje się kontrolą, profilaktyką oraz leczeniem nie tylko zębów mlecznych, ale również zębów stałych.

Kim tak naprawdę jest pedodonta?

Pedodonta to stomatolog dziecięcy, czyli lekarz stomatologii specjalizujący się w leczeniu zębów u dzieci od wieku niemowlęcego do 18-go roku życia. Pamiętać należy o tym, że małe dzieci wymagają nieco innego podejście w gabinecie dentystycznym, dlatego też nie każdy stomatolog Warszawa Bródno podejmuje się leczenia najmłodszych pacjentów. Od pedodontów wymaga się dużej cierpliwości, empatii i odpowiedniego podejścia do dzieci. Tylko po nawiązaniu dobrego kontaktu z maluchami będzie można wykonać usługi stomatologiczne.

Czym tak naprawdę zajmuje się dziecięcy stomatolog Warszawa Bródno?

Stomatologia dziecięca skupia się przede wszystkim na ząbkowaniu i jego zaburzeniach, czy też na leczeniu zębów mlecznych. Niestety wielu rodziców błędnie uważa, że mleczne zęby nie wymagają leczenia ponieważ bardzo szybko wypadną. Dziecięcy dentysta Warszawa Targówek zajmuje się także leczeniem stałych zębów niedojrzałych oraz profilaktyką próchnicy. Fachowa pomoc jest również niezbędna przy wadach zgryzu i różnorodnych chorobach błony śluzowej.

Fluoryzacja i lakowanie zębów

Dziecięcy dentysta Warszawa Targówek bardzo często oferuje fluoryzację i lakowanie zębów. Ten pierwszy zabieg to nic innego jak po prostu lakierowanie zębów. Dentysta pokrywa zęby bardzo cienką warstwą specjalnej substancji, która długotrwale uwalnia fluor. Dzięki fluoryzacji można uodpornić szkliwo na działanie groźnych bakterii i kwasów. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą ograniczyć rozwój niebezpiecznych drobnoustrojów w jamie ustnej. Lakierowanie skutecznie chroni zęby nie tylko przed nadwrażliwością, ale również przed rozwojem groźnej próchnicy. Dla najmłodszych pacjentów stosowana jest fluoryzacja na łyżeczce albo specjalnej szczoteczce. Lakowanie zębów polega z kolei na uzupełnieniu naturalnie powstałych bruzd, wgłębień i szczelin. W ten sposób można ograniczyć osadzanie się resztek pokarmowych, które jak powszechnie wiadomo sprzyjają rozwojowi bakterii. Lak to specjalny materiał półpłynny, który skutecznie chroni zęby przed działaniem kwasów bakteryjnych. Lakowanie stosuje się na zęby mleczne i stałe.