Kim powinien być idealny stomatolog?

W wielu naukowych pozycjach dużo mówi się nt. pielęgnacji zębów u pacjentów stomatologicznych. Może więc warto pójść w drugą stronę i sprawdzić, czego od stomatologów Warszawa Bródno oczekują pacjenci? Wszak nietrudno zauważyć, że polska stomatologia (zwłaszcza, jeśli chodzi o NFZ) mocno kuleje.

Zrozumienie i zapał do pracy

Jedną z najważniejszych cech stomatologa idealnego powinno być zrozumienie dla pacjenta. Owszem, trudno o nie, gdy stan jego uzębienia woła o pomstę do nieba, ale trzeba wiedzieć, że taka sytuacja jest nieprzyjemna zarówno dla samego stomatologa, jak i dla jego pacjenta. Dobrze jest, jeśli stomatolog Warszawa Bródno potrafi w miarę spokojny i wyważony sposób określić, jaka jest przyszłość uzębienia pacjenta. Jeśli informacje te zostaną przekazane w sposób profesjonalny, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że pacjent ten wróci do tego specjalisty.

Cena – tu również są braki

Jest prawdą, że niejeden dentysta Warszawa Targówek wycenia swoje usługi w nieosiągalny dla pacjenta sposób. Dotyczy to zwłaszcza leczenia kanałowego, które jest w stanie uszczuplić budżet pacjenta nawet o kilka tysięcy złotych! Mając przed oczami te koszty, pacjent bardzo często rezygnuje z pomocy stomatologa w Targówku. Nie jest to dobry krok, ale – biorąc pod uwagę większość portfeli Polaków – jest to jedyne rozwiązanie jakie im pozostało. Może więc właśnie dlatego większość Polaków płaci nieco więcej jedynie za ekstrakcję zęba?

Kompleksowa pomoc

Niestety często jest tak, że prywatna stomatologia Targówek składa się jedynie z… samego stomatologa. Brak osoby organizującej wizyty i wspierającej merytorycznie pacjentów, to poważne wyzwanie, które skutecznie utrudnia korzystanie z profesjonalnej pomocy stomatologicznej. Tymczasem taka osoba jest bardzo potrzebna, gdyż stomatolog Warszawa Bródno nie wybieli zębów, nie usunie kamienia i nie powie, jak najefektywniej usuwać w danej sytuacji zanieczyszczenia zębów. Powód jest prosty – człowiek ten po prostu nie ma na to czasu i właśnie dlatego korzysta on ze wsparcia wykwalifikowanej pod tym kątem osoby.

Podsumowując, za złym stanem uzębienia pacjentów często stoi niejeden dentysta Warszawa Targówek. Może więc warto dokonać zmian w obrębie funkcjonowania niektórych gabinetów (zwłaszcza prywatnych) stomatologii, aby zachęcić ludzi to korzystania z pomocy dentystycznej?