Jak poprawić efektywność stomatologicznego wybielania zębów?

Profesjonalne wybielanie zębów, które przeprowadza stomatolog Wrocław w swoim gabinecie, na pewno jest kosztowne, ale jest też warte swojej ceny, bo w przeciwieństwie do domowych zabiegów może dać naprawdę dobre i przede wszystkim trwałe efekty. Rozjaśnienie szkliwa pozytywnie wpłynie na jego wygląd. Aby zabieg był jednak w stu procentach udany, pacjent musi wiedzieć, jak ma się zachowywać bezpośrednio po nim.

Dentysta Wrocław i pacjent muszą współpracować

Akurat w przypadku wybielania zębów nie tylko dentysta ma wpływ na pomyślny przebieg zabiegu. Nawet do 50% sukcesu może wynikać z postępowania pacjenta. Pacjent sam może sprawić, że zabieg ten stanie się jeszcze bardziej efektywny i przede wszystkim zagwarantuje długotrwale utrzymujące się rezultaty. Aby tak właśnie się stało, należy postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami. To dzięki nim zabieg okaże się jedną z lepszych inwestycji.

Prawidłowy sposób przeprowadzania zabiegu

Przed przeprowadzeniem wybielania dobry dentysta Wrocław na pewno upewni się, czy pacjent może w ogóle zostać poddany tej metodzie. Istnieją bowiem pewne przeciwwskazania do tego rodzaju zabiegów. Zazwyczaj są nimi różne ubytki, schorzenia i wrodzone lub nabyte nieprawidłowości zębów. Nie da się wybielić zębów martwych, plomb, koron, a czasem nawet i tych zębów, które kiedykolwiek w przeszłości były leczone kanałowo.

Przed zabiegiem koniecznie trzeba odbyć kompletną konsultację. Stomatolog Wrocław sam sprawdzi stan jamy ustnej pacjenta i oceni, czy zabieg wybielania będzie dla niego dobry i bezpieczny i czy można go będzie przeprowadzić efektywnie. Pomoże również w wybraniu najlepszej metody wybielania, dopasowując ją indywidualnie.

Domowe wybielanie

Po przejściu przez zabieg warto natomiast samodzielnie zadbać o wygląd uzębienia, aby wzmocnić uzyskane efekty i je wydłużyć. Podstawą jest codzienna higiena jamy ustnej. Zęby należy myć dwa razy dziennie, najlepiej przy pomocy szczoteczki sonicznej lub ewentualnie elektrycznej, a także regularnie je nitkować i przepłukiwać. Ubytki powinny być leczone na bieżąco.

W celu wzmocnienia rezultatów, które zapewnił dobry dentysta Wrocław, warto też od czasu do czasu sięgnąć po jakieś środki wybielające. Nie należy jednak używać ich zbyt często, gdyż przy nadmiernej eksploatacji mogą prowadzić do nadwrażliwości szkliwa.