Wstawianie implantów zębów – czym charakteryzuje się ten zabieg?

Dbanie o zdrowie uzębienia jest bardzo istotną kwestią. Niestety zdarza się, że na skutek wieloletniej złej pielęgnacji jamy ustnej lub urazu mechanicznego, traci się zęby. Co zrobić w takiej sytuacji? Odpowiedzią są implanty zębów Szczecin.

Implanty zębów Szczecin – kiedy zdecydować się na zabieg?

Wstawianie implantów zębów jest jednym z bardziej popularnych zabiegów w stomatologii. Pacjenci decydują się na wykonanie go głównie ze względów estetycznych. Brak zębów może w dużej mierze przyczynić się do zmniejszenia pewności siebie oraz unikania spotkań towarzyskich. Co więcej, implanty Szczecin to także poprawa wyglądu szczęki i żuchwy i znaczne podniesienie komfortu życia. Nowe zęby sprawiają, że łatwiej spożywa się pokarmy. Dodatkowo, nie dochodzi do przemieszczania się lub pogorszenia się kondycji zębów przeciwstawnych i sąsiadujących. Implanty są polecane więc osobom w każdym wieku i o różnym stanie jamy ustnej.

Implanty Szczecin cennik – co warto wiedzieć?

Podstawowym czynnikiem, który zniechęca do zdecydowania się na zabieg i który powoduje nieustanne odkładanie go, jest cena. Niestety, wstawienie implantów jest dość kosztowne – trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu kilku tysięcy złotych. Oczywiście, suma uzależniona jest od liczby leczonych zębów oraz indywidualnego cennika danej kliniki.

Implanty Szczecin – dlaczego są inwestycją na lata?

Warto zaznaczyć, że choć zabieg ten nie należy do najtańszych, jego efekty są w pełni zadowalające. Wstawienie implantów przez profesjonalistów pozwala cieszyć się pięknym uśmiechem do końca życia – oczywiście, dbając o odpowiednią higienę jamy ustnej i regularne kontrole stomatologiczne. Sygnałem alarmującym powinny być usługi, które oferują wstawienie implantów w zadziwiająco niskiej cenie. Chęć zaoszczędzenia na leczeniu uzębienia może przynieść zupełnie odwrotny do zamierzonego skutek, czyli konieczność poprawy zabiegu po innym „fachowcu”.

Wysoka cena implantów jest wynikiem wykorzystywania wysokiej jakości materiałów do ich produkcji. W gabinetach stosuje się głównie implanty cyrkonowe i tytanowe. Dodatkowo, tworzywa te są poddawane serii badań, które mają za zadanie potwierdzić ich brak szkodliwości na organizm ludzki. Na implanty Szczecin cennik składają się przede wszystkim: rodzaj wykorzystywanego materiału, narzędzia do wstawiania implantów oraz wynagrodzenie dla stomatologa. Implanty zębów Szczecin – każdemu pacjentowi może zostać przdstawiona oferta zanim zdecyduje się na założenie implantów.