Z jakiego materiału wybrać implanty zębowe Gliwice?

Nowoczesne implanty zębowe Gliwice wykonywane są praktycznie zawsze z tytanu albo różnych jego stopów. Warto wspomnieć również o tym, że wybór konkretnego materiału stosowanego w implantacji nie obejmuje oczywiście samego korzenia zęba. Wspomniany tytan jest bardzo kompatybilny, dlatego też większość organizmów nie traktuje go jako ciała obcego.

Z jakiego materiału produkuje się korzeń zęba?

Zastosowany materiał ma olbrzymi wpływ nie tylko na trwałość implantu, ale również na jego odcień. W dzisiejszych czasach zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się porcelanowe implanty Gliwice, które oparte są na ceramice. Wysokiej jakości korony porcelanowe stosowane są od ponad 10 lat i w dalszym ciągu stomatolodzy korzystają z ich olbrzymiego potencjału. Godne polecenia są przede wszystkim korony porcelanowe na które naniesiono dodatkową powłokę z tlenku cyrkonu. Najlepszymi parametrami użytkowymi mogą pochwalić się implanty zębowe Gliwice wykonane z materiałów pełnoceramicznych, które jak sama nazwa wskazuje w 100% wykonana jest z porcelany. Największym atutem opisywanego materiału jest nie tylko duża wytrzymałość, ale również to, że porcelana do złudzenia przypomina naturalne uzębienie.

Jaka alternatywa dla porcelanowych koron?

Wiele osób decyduje się na implanty Śląsk mieszane (bezniklowe). Mowa tutaj oczywiście o koronach, gdzie tylko część wewnętrzna wykonana jest z powyżej opisanej porcelany. Jeżeli chodzi o wewnętrzną część, to jest ona wykonana ze stopów metalu. Po bardzo długiej przerwie do mody powracają korony porcelanowe wykonane ze złota, którym pod względem jakości wykonania mogą dorównać wyłącznie korony w 100% ceramiczne. Na samym końcu warto wspomnieć o implantach porcelanowych na cyrkonie, które wyróżniają się białą bazą pod porcelanę. Jest to w chwili obecnej zdecydowanie najdroższe rozwiązanie, ale pamiętać należy o tym, że implanty Gliwice tego typu są estetyczne i bardzo trwałe.

Co wybrać?

Implanty Śląsk są oczywiście montowane na stałe, dlatego też tym bardziej warto rozważyć wybór odpowiedniego materiału. Osoby, które nie wiedzą na jakie implanty postawić, mogą skorzystać z fachowego doradztwa doświadczonego stomatologa. Pamiętać należy również o tym, że wielu stomatologów specjalizuje się w osadzaniu koron w określonym materiale, dlatego też należy zwrócić na to uwagę.