Szczęka na implantach – jak to wygląda cenowo?

Utrata zębów dotyczy bardzo wielu ludzi w starszym wieku. Czasem jest to całkowity ich brak, a czasem w uzębieniu brakuje znacznej ich części. Rozwiązaniem jest proteza, która jednak ma wiele minusów i lepszym rozwiązaniem okazuje się szczęka na implantach. Jakie zalety ma proteza na implantach i ile kosztuje?

Szczęka na implantach cena

Szczęka na implantach to nic innego jak wszczepienie implantów zębowych w żuchwę oraz szczękę. Mają one postać małych śrubek, których zadaniem jest zastąpienie korzeni zęba, a w następstwie montuje się na nich protezę. Aby zabieg udał się jak najlepiej, stosuje się dwa implanty w żuchwie oraz cztery na górnej szczęce. Dzięki temu proteza trzyma się na nich za pomocą specjalnych zatrzasków i ma to bardzo wiele zalet, które z czasem doceniają wszyscy, którzy zdecydowali się na takie rozwiązanie protetyczne.

Utrzymanie tradycyjnej protezy na dziąsłach nie jest zbyt łatwe i generuje takie problemy jak rezygnowanie z twardszych pokarmów jak na przykład świeże warzywa i owoce, co oczywiście nie jest dobrym rozwiązaniem dla każdego seniora, którego posiłki powinny być szczególnie zdrowe i odpowiednio zbilansowane.

Proteza na implantach cena od 2500 zł

Implanty wszystkich zębów przede wszystkim trzymają się znacznie lepiej od tradycyjnej protezy, co jest znacznie bardziej wygodne nie tylko podczas jedzenia, ale również podczas mówienia. Nie pojawia się problem z ruszającą się, przesuwającą, czy nawet wyskakującą protezą. Cena tego zabiegu jest bardzo różna i uzależniona od każdego indywidualnego przypadku, ale dzięki temu możliwe jest spożywanie pokarmów, z których przy zwykłej protezie seniorzy często rezygnują.

Cena całego zabiegu jest bardzo różna, ponieważ zależy od tego, ile miniimplantów zostanie wszczepionych, czy na przykład z jakiego materiału zostanie wykonana proteza. Do tego dochodzą jeszcze koszty dodatkowe, np. koszt usługi, o których zawsze każdy wykonawca takiego zabiegu informuje klienta. Szczęka na implantach cena może zaczynać się więc już nawet od 2500zł. Jednak ostateczny koszt może być zależnie od przypadku nieco większy.

Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Choć proteza na implantach cena nie należy do najniższych, to jednak nie jest również najdroższa i ma znacznie więcej zalet. Jest przede wszystkim zdecydowanie wygodniejszym wyborem od tradycyjnej protezy. Różnice odczuwają wszyscy, którzy wybrali taki sposób uzupełnienia swojego uzębienia. Implanty wszystkich zębów są stabilniejsze, nie powodują zaniku kości, a także brak szczególnych przeciwwskazań do ich zastosowania.