Wynajem wózków widłowych śląsk – podstawowe zadania eksploatacyjne

Nie sztuką jest znaleźć firmę, która zaoferuje – w miarę profesjonalny – wynajem wózków widłowych śląsk. Znacznie większym wyzwaniem jest odszukanie podmiotu, który – oprócz usługi wynajmu – zaoferuje szereg dodatkowych usług, z możliwością serwisowania sprzętu włącznie. Dlaczego jest to aż tak ważne?

Eksploatacja prawdę powie…

Nietrudno dojść do wniosku, że nawet najlepszy, wynajmowany wózek widłowy, w końcu “doczeka się” awarii. Niezależnie od tego, czy doszło do niej na skutek wad eksploatacyjnych, czy też winy użytkownika (operatora) sprzęt ten trzeba naprawić i to możliwie jak najszybciej. Proces wspomnianej naprawy może dotyczyć:

  • części eksploatacyjnych, których zużycie jest typowym “objawem” prawidłowej eksploatacji sprzętu; mowa tu rzecz jasna o oleju, płynu chłodniczym, oponach itd.,
  • części zamiennych, w przypadku których zużycie nastąpiło na skutek zarówno naturalnych procesów, jak również… winy operatora; mowa tu o różnego rodzaju przekładniach, paskach klinowych itd.

Jak powinien działać serwis?

Niezależnie od przyczyny awarii, serwis wózków widłowych śląsk oferowany w ramach wynajmu tychże maszyn, powinien działać w sposób:

  • szybki – naprawa powinna mieć miejsce jak najszybciej, gdyż to od niej zależy efektywność pracy nie tylko pojedynczego wózka widłowego, ale – być może – całej hali,
  • efektywny – najlepiej, jeśli naprawy realizowane są z wykorzystaniem optymalnych i oryginalnych części, gdyż w przeciwnym razie istnieje zwiększone ryzyko ich przedwczesnego zużycia,
  • rzetelny – serwis wózków widłowych śląsk powinien sporządzać stosowne protokoły, w ramach których określana jest wartość naprawy, użytych części zamiennych, a także – jeśli istnieje taka możliwość – definiuje się przyczynę powstałego problemu.

Forma naprawy – brać pod uwagę, czy nie?

Ciekawym aspektem realizowania napraw, którym powinien zostać poddany wózek widłowy śląsk, jest sposób realizacji tejże usługi. Podmioty realizujące wynajem wózków widłowych śląsk, bardzo często korzystają z szerokiego spektrum części regenerowanych, których funkcjonalność jest – rzecz jasna – mniejsza, niż w przypadku nowych, oryginalnych podzespołów. O tym, czy do naprawy powinno się zastosować części nowe czy też regenerowane, powinien decydować najemca.

Podsumowując, wózek widłowy śląsk oferowany w ramach wynajmu, powinien – w przypadku awarii – być poddany możliwie jak najszybszym naprawom. Nikt bowiem nie chce płacić za uszkodzony sprzęt, który tak naprawdę zajmuje jedynie miejsce w magazynie.