Stomatologia estetyczna w Szczecinie

Szczecin to piękne miasto, którego mieszkańcy chcą mieć coraz piękniejsze uśmiechy. Z tego też powodu coraz częściej korzystają oni z u usług klinik stomatologii estetycznej. Co warto wiedzieć o takich klinikach?

Dobry dentysta Szczecin przede wszystkim

Zanim jednak zabierzemy się do upiększania naszego uśmiechu, trzeba przede wszystkim go wyleczyć. Oznacza to, że na początek potrzebny jest nam naprawdę dobry stomatolog Szczecin. Taki, który zajmuje się właśnie stomatologią zachowawczą i endodoncją.

Co wykona u nas taki stomatolog? Otóż przede wszystkim bardzo dokładnie obejrzy on stan naszego uzębienia. Sprawdzi, czy gdzieś nie wkradła się próchnica. Dodatkowo oceni, w jaki sposób powinno się dobrze i właściwie zadbać o zęby.

Co jeszcze warto tutaj powiedzieć? Otóż trzeba również dodać, że zdrowe zęby to nie od razu będą piękne zęby. Co można z tym zrobić? Tu właśnie pojawia się pole do popisu dla stomatologa zajmującego się stomatologią estetyczną.

Klinika dentystyczna Szczecin zajmująca się stomatologią estetyczną – co może zrobić?

Co jednak może zrobić taki dentysta Szczecin zajmujący się stomatologią estetyczną? Przede wszystkim może zaproponować zabiegi pozwalające na usunięcie kamienia nazębnego. To pierwszy etap zaawansowanego dbania o zęby, który pozwoli nam znacząco poprawić ich barwę.

Dalej, stomatolog Szczecin pracujący przy stomatologii estetycznej na pewno także oceni, czy nie ma wady zgryzu. Najbardziej popularną wadą zgryzu są “krzywe zęby” , czyli nieprawidłowe ustawienie się zębów względem siebie. Można jednak spotkać się z różnymi innymi wadami, takimi chociażby jak retrogenia czy progenia. W przypadku każdej z takich wad konieczna jest konsultacja ortodonty albo chirurga szczękowo – twarzowego, którzy ocenią, jaki rodzaj leczenia byłby najlepszy w tym przypadku.

Klinika dentystyczna Szczecin zajmująca się stomatologią estetyczną to także miejsce, w którym można naprawdę dobrze zadbać o wypełnienie wszelkich ubytków w uzębieniu. Konieczna oczywiście będzie tutaj konsultacja implantologa albo protetyka – w zależności od możliwości wypełnienia ubytku. Warto jednak podkreślić, że taki ubytek powinno się wypełnić z uwagi nie tylko na estetykę rysów twarzy, lecz również funkcjonalność szczęki i żuchwy.

Na koniec trzeba jeszcze zaznaczyć, że taka klinika stomatologiczna to właśnie miejsce, w którym doskonale wręcz można również zająć się kwestią wybielania zębów – czy to poprzez różnego rodzaju żele i nakładki czy porcelanowe wstawki, zakrywające powierzchnię zęba.