Uchwyty iOttie

Współczesne telefony spełniają wiele dodatkowych funkcji, prowadzenie rozmów za jego pośrednictwem zajmuje najmniej czasu. Telefon komórkowy wykorzystujemy najczęściej jako nawigację, aparat telefoniczny, Internet, odtwarzacz muzyki, a dzięki licznym aplikacjom jego funkcje jeszcze bardziej się zwiększają. Bez telefonu po prostu nie potrafimy funkcjonować.

Uchwyty na telefon

Etui na telefon zabezpieczają go przed uszkodzeniami mechanicznymi, o które przy częstym używaniu nie jest trudno. Jednak znacznie ważniejsze są uchwyty do telefonów, które umożliwiają korzystanie z nich w przypadku ograniczonego dostępu. Podczas jazdy samochodem lub na rowerze ręce zajęte mamy kierowaniem pojazdu, co uniemożliwia bezpieczne korzystanie ze smartfona. Ułatwieniem są specjalne uchwyty na telefon.

W sklepach dostępne są różne rodzaje uchwytów, które mogą być zamontowane w różnych punktach deski rozdzielczej lub na szybie. Wybierając uchwyt na telefon trzeba brać pod uwagą model telefonu (nie wszystkie są uniwersalne), sposób mocowania i jego miejsce.

Najprostsze są uchwyty na przyssawkę. Można je montować na szybie, ale przysłaniają szybę i szybko odpadają. Uchwyty montowane w kratkach wentylacyjnych nie tylko utrudniają przepływ powietrza, ale ciepłe powietrze może niekorzystnie wpłynąć na działanie telefonu.

Uchwyty na telefon iOttie

Amerykańska firma iOttie produkuje uchwyty na telefony dostosowane do montowania w samochodzie lub na rowerze. Uchwyty na telefon iOttie dostosowane są do bardzo różnych modeli smartfonów. Dzięki możliwości regulacji ramki obejmującej telefon, doskonale trzymają telefony o różnych rozmiarach.

Jednak do największych zalet iOttie uchwyty należy możliwość zamontowania ich praktycznie na każdym podłożu. Jest to rodzaj uchwytu magnetycznego, a więc w telefonie konieczne jest zamontowanie blaszki magnetycznej. Stopa uchwytu wykonana jest ze skóry gekona, która zapewnia odpowiednią lepkość i przyczepność do każdego rodzaju podłoża. Uchwyt można umieścić w dowolnym miejscu, ale najlepiej tak, by nie zasłaniał szyby kierowcy.

iOttie uchwyty można obsługiwać jedną ręką, co jest bardzo wygodne podczas równoczesnego prowadzenia samochodu. Regulowane ramiona iOttie Polska umożliwiają zmianę położenia telefonu tak, by jego ekran był dobrze widoczny. Nie wymaga to zmiany przyczepienia uchwytu. Ramię iOttie Polska ma możliwość obrotu o 360 stopni, co w praktyce umożliwia ustawienie telefonu w dowolnej pozycji w zależności od potrzeb.

Najnowsze modele uchwytów umożliwiają automatyczne bezprzewodowe ładowanie telefonu, wystarczy uchwyt podłączyć do gniazdka zapalniczki.