Rolety przeciwpożarowe oraz ich rodzaje

Rolety przeciwpożarowe to prędkościowo sterowane kurtyny płomieniowe, które stanowią jedno z podstawowych elementów bezpieczeństwa przeciwpożarowego budynków i obiektów.

Rolety przeciwpożarowe – podstawa bezpieczeństwa

Rolety przeciwpożarowe, ze względu na swoje właściwości, stanowią jeden z podstawowych środków bezpieczeństwa chroniących przed rozprzestrzenianiem się ognia i dymu. W przypadku pożaru, przeciwpożarowe kurtyny płomieniowe, poprzez szybkość działania, blokują możliwość przedostania się ognia i dymu do kolejnych pomieszczeń. W znacznym stopniu ograniczają rozwój pożaru i umożliwiają dojście na miejsce ratownicyom.

Rolety przeciwpożarowe – jakie są rodzaje?

Wśród wielu rodzajów rolet przeciwpożarowych wyróżnia się:

Rolety płomieniowe – ich konstrukcja pozwala na utrzymanie wysokich temperatur na całej powierzchni kurtyny i wytrzymanie płomienia. Rolety płomieniowe zostały zaprojektowane w taki sposób, aby można je było dowolnie regulować. W zależności od modelu i producenta można je regulować w zakresie od 100 do 400 mm. Warto podkreślić, że rolety płomieniowe to najczęściej wybierany typ rolet przeciwpożarowych.

– ich konstrukcja pozwala na utrzymanie wysokich temperatur na całej powierzchni kurtyny i wytrzymanie płomienia. Rolety płomieniowe zostały zaprojektowane w taki sposób, aby można je było dowolnie regulować. W zależności od modelu i producenta można je regulować w zakresie od 100 do 400 mm. Warto podkreślić, że rolety płomieniowe to najczęściej wybierany typ rolet przeciwpożarowych. Rolety dymowe – umożliwiają blokowanie dymu i gazy wokół komina i wentylacji.

– umożliwiają blokowanie dymu i gazy wokół komina i wentylacji. Rolety kompresyjne (rolety pływające) – występują w wersji naściennej i sufitowej. Są to rolety przeciwpożarowe, które przede wszystkim blokują gazy i dym.

– występują w wersji naściennej i sufitowej. Są to rolety przeciwpożarowe, które przede wszystkim blokują gazy i dym. Rolety składane – są to rolety, które przeciwdziałają rozwojowi pożaru i jednocześnie blokują dostęp powietrza. Rolety składane to bardzo wygodny i praktyczny wybór wśród rolet przeciwpożarowych.

– są to rolety, które przeciwdziałają rozwojowi pożaru i jednocześnie blokują dostęp powietrza. Rolety składane to bardzo wygodny i praktyczny wybór wśród rolet przeciwpożarowych. Rolety kaseciaste – są to rolety wykonane z tkanin kaseciastych. Do produkcji tkanin kaseciastych używa się przede wszystkim poliamidu. Rolety kaseciaste są bardzo lekkie i łatwe w utrzymaniu.

– są to rolety wykonane z tkanin kaseciastych. Do produkcji tkanin kaseciastych używa się przede wszystkim poliamidu. Rolety kaseciaste są bardzo lekkie i łatwe w utrzymaniu. Rolety żaluzjowe – to tzw. miękkie kurtyny przeciwpożarowe, które są wykonywane z tkanin w formie żaluzji. Rolety żaluzjowe są lekkie i praktyczne.

– to tzw. miękkie kurtyny przeciwpożarowe, które są wykonywane z tkanin w formie żaluzji. Rolety żaluzjowe są lekkie i praktyczne. Rolety plisowane – wykonane z tkanin zabezpieczających przed rozprzestrzenianiem się ognia i dymu. Rolety plisowane są lekkie i łatwe w utrzymaniu.