Naprawa protez w Poznaniu

Naprawa protez zębowych jest ważną i potrzebną usługą stomatologiczną. Protezy spełniają funkcje praktyczne (można rozgryzać pokarm, poprawnie wypowiadać słowa), jak i estetyczne (wygląd). Mają duży wpływ na samoocenę pacjenta. Istotnym jest, żeby były wytworzone z wysokiej jakości materiału i idealnie dopasowane do danej osoby. Czasami zdarza się, że protezy ulegają uszkodzeniu. Nie wolno naprawiać ich samodzielnie, ponieważ można je bardziej uszkodzić i mogą stanowić zagrożenie zdrowia, a nawet życia. Warto więc udać się do profesjonalisty. Protetyk Poznań w tym pomoże. Wyjaśniamy, czym zajmuje się protetyk i co zrobić z uszkodzoną protezą.

Naprawa protez Poznań – na czym polega ta usługa?

Proteza, jak każda inna rzecz nie jest niezniszczalna. Czasem dochodzi do uszkodzenia w związku z upadkiem (może się złamać lub odłamać jakaś część) albo niewłaściwą higieną jamy ustnej. Zależnie od rodzaju zniszczenia, protetyk podejmie czynności, aby ją naprawić. Czasem wystarczy tylko skleić albo uzupełnić braki. W pracowni protetycznej można także naprawić protezę, jeśli nie czujemy komfortu podczas noszenia. Protetyk poprawi ją w taki sposób, że będzie idealnie dopasowana do jamy ustnej. Protetyk Poznań zajmuje się także profesjonalnym czyszczeniem i higienizacją protez.

Protezy zębowe Poznań

W Poznaniu możesz zamówić najlepszą protezę. Braki w uzębieniu niekorzystnie wpływają na wygląd, samopoczucie i komfort życia. Dzięki protetyce można uzupełnić zęby, bez względu na przyczyny ich utraty. Wyróżnia się dwa rodzaje protez:

  • protezę stałą,
  • protezę ruchomą.
    Protezy stałej nie wyjmiesz z ust. Zostaje ona na stałe w jamie ustnej – jak sama nazwa wskazuje. Przykładami są implanty, mosty, korony. Protezę ruchomą możesz wyjąc z ust, kiedy tylko zechcesz. Przykładem są protezy zębowe Poznań, to jest protezy akrylowe, protezy szczękowe oraz protezy na implantach. Dzięki protezom możemy żuć pokarm, prawidłowo wymawiać słowa, a także zyskujemy ładny wygląd zębów. Należy podkreślić, że jeżeli nie uzupełnimy brakującego (brakujących) zęba (zębów) to kość będzie z czasem zanikać. Tym samym, będą zmieniać się rysy twarzy – niestety na niekorzyść.

Podczas pierwszej wizyty protetyk zdiagnozuje problem i zaproponuje najlepsze rozwiązanie. Wybierze dla pacjenta optymalną usługę protetyczną. Lekarz odpowie na wszystkie niepokojące nas pytania, udzieli wszelkich informacji.