Jaką szkołę językową warto wybrać?

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę jak ważna jest znajomość języka angielskiego we współczesnym świecie. Z tego względu szkoła językowa Chorzów kieruje swoją ofertę zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych metod dobranych indywidualnie do potrzeb i możliwości uczniów kurs języka angielskiego Chorzów jest niezwykle skuteczny.

Jakie metody nauki języka angielskiego stosowane są przez szkoły językowe?

Wybór metod nauczania języków obcych jest bardzo szeroki. Prowadzący zajęcia mogą zdecydować się na oparcie programu na konwencjonalnych lub niekonwencjonalnych sposobach nauki, jak również mogą mieszać znane im techniki. Aby kurs języka angielskiego Chorzów był efektywny, należy dostosować metody do umiejętności, a także wieku uczniów. Wielu specjalistów uważa, że najmłodsi nauczą się najwięcej przy wykorzystaniu metody bezpośredniej nauki języka obcego. Opiera się ona na całkowitej ekspozycji na język oraz zachęcie do komunikowania się, dzięki czemu efekty nauki są szybko zauważalne. Uczniowie przyswajają w ten sposób poprawną wymowę, słownictwo oraz przydatne wyrażenia. Wykładowcy uczący młodzież lub osoby dorosłe decydują się częściej na użycie metody kognitywnej lub gramatyczno-tłumaczeniowej. Tacy kursanci dzięki wcześniejszemu doświadczeniu w nauce języków są w stanie szybko zrozumieć i zacząć stosować wyuczone systemy językowe, co sprawia, że poprawność ich języka jest na bardzo wysokim poziomie.

Język angielski Chorzów – jakie kursy oferuje szkoła językowa?

Szkoła językowa Chorzów oferuje szkolenia o zróżnicowanym poziomie dedykowane różnym grupom wiekowym. Dzięki temu każdy jest w stanie znaleźć ofertę dostosowaną do swoich potrzeb i preferencji. Grupy młodzieżowe mogą zdecydować się na kursy zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych, oraz te przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty lub maturalnego. Dorośli zaś mogą wybrać szkolenia pozwalające opanować treści potrzebne do zdania egzaminów Cambridge, np. FCE, CAE lub CPE. Warto podkreślić, że posiadanie powyższych certyfikatów znacznie zwiększa atrakcyjność danej osoby na rynku pracy. Osoby dorosłe, które pragną podszkolić swoje umiejętności językowe, mogą zdecydować się również na konwersacje oraz kursy języka angielskiego w biznesie. Uczestnictwo w takich zajęciach pozwoli im otworzyć się na komunikację z obcokrajowcami w miejscu pracy.

Szkoła językowa Chorzów to gwarancja profesjonalnego podejścia do każdego ucznia, bez względu na jego wiek i umiejętności. Dzięki doświadczonej kadrze oraz dostosowaniu poziomu kursów każdy uczeń ma szansę na zdobycie nowych umiejętności językowych.