Jakie zabiegi oferuje dobry dentysta Kraków?

Nowoczesna klinika stomatologiczna Kraków może specjalizować się wyłącznie w wykonywaniu jedynie określonego rodzaju leczenia. Wyróżnić można tutaj na przykład klinki ortodontyczne albo implantologiczne. Znaleźć można także klinki, których zakres leczenia obejmuje kilka różnych specjalizacji. Pamiętać należy także o tym, że nie każda klinika dentystyczna Kraków oferuje identyczny zakres usług.

Stomatologia zachowawcza

Najpopularniejszym rodzajem zabiegów stomatologicznych jest oczywiście stomatologia zachowawcza, czyli nic innego jak stomatologia ogólna. To właśnie w ramach tej specjalizacji dobry dentysta Kraków zajmuje się profilaktyką oraz leczeniem ewentualnych skutków chorób próchnicowych zębów. Pamiętać należy także o tym, że to właśnie do dentystów od stomatologii ogólnej należy zgłaszać się z wizytami kontrolnymi. Dobry dentysta Kraków pomoże nam oczyścić zęby z zalegającej płytki i usunąć kamień nazębny. Istnieją także specjalne zabiegi, dzięki którym można zabezpieczyć się przed rozwojem groźnych bakterii próchnicy.

Leczenie ortodontyczne – co warto wiedzieć?

W wielu klinikach stomatologicznych Kraków oferuje się również leczenie ortodontyczne. Mowa tutaj oczywiście o leczeniu wad zgryzu. Leczenie w tym konkretnym przypadku zazwyczaj sprowadza się do noszenia specjalnego aparatu ortodontycznego, dzięki któremu można stopniowo skorygować wady zgryzu. Warto wspomnieć również o tym, że w wielu przypadkach leczenie ortodontyczne prowadzone jest przy ścisłej współpracy ze stomatologami z wielu innych specjalizacji. W niektórych przypadkach założenie aparatu ortodontycznego wymaga usunięcia jednego zęba albo kilku zębów.

Chirurgia stomatologiczna

Usuwaniem zębów zajmuje się chirurg stomatologiczny. Jeżeli zamierzamy rozwiązać swój problem z wadą zgryzu to najlepiej wybrać klinikę stomatologiczną Kraków, która zatrudnia dobrych dentystów w obu specjalizacjach. Chirurg stomatologiczny jest pomocy zwłaszcza wtedy, gdy chcemy usunąć ząb mądrości albo, gdy niezbędne jest usunięcie zęba, którego nie da się już niestety uratować poprzez leczenie endodontyczne. Dobra klinika stomatologiczna Kraków może zaoferować również resekcję wierzchołków korzeni, czy też podniesienie dna zatoki zębowej. Jeżeli interesuje nas wszczepienie implantów zębowych to niezbędna jest oczywiście regeneracji kości.