Czy warto podjąć leczenie ortodontyczne?

Wizyta u dentysty absolutnie nie musi wiązać się z bólem. W obecnych czasach dentysta może zaoferować skuteczne znieczulenie, a podanie znieczulenia jest w zasadzie standardową procedurą przy wszystkich wypełnieniach i leczeniu kanałowym, a także przy usuwaniu zębów.

Kiedy zęby są krzywe

Czasami rodzice zauważają, że zęby dziecka nie rosną prosto. Niektórzy uważają, że zęby mleczne nie mają żadnego znaczenia. Jest to jednak bardzo błędne przekonanie. Należy dbać o zęby mleczne tak samo, jak o zęby stałe. Wszelkie zaniedbania w tym obszarze będą miały swoje negatywne konsekwencje i to bardzo szybko. Dlatego też jakiekolwiek wątpliwości w aspekcie zdrowia i higieny jamy ustnej dziecka powinny być konsultowane ze specjalistą. Dentysta może zalecić wizytę kontrolną u ortodonty celem sprawdzenia, czy przypadkiem nie jest konieczne podjęcie specjalistycznego leczenia i noszenie aparatu.

Leczenie i wizyty kontrolne

Ortodonta dziecięcy Kraków może zalecić noszenie aparatu ortodontycznego. Zazwyczaj takie zalecenie pojawia się kiedy dziecko ukończy 12 lat, często jednak już wcześniej wiadomo, że pojawi się taka konieczność. Rodzice muszą być przygotowani na spore wydatki. Jest to jednak dobra inwestycja w zdrowie dziecka, które jest bezcenne. Oprócz nakładów finansowych trzeba też podjąć pewnego rodzaju trudy organizacyjne, regularne wizyty u ortodonty to podstawa, aby całe leczenie się udało. Trzeba zatem tak zorganizować czas, aby regularnie pojawiać się na wizytach kontrolnych.

Aparaty godne polecenia

Ortodoncja Kraków najpierw ustala plan leczenia, uwzględniający indywidualną sytuację pacjenta. Przed ustaleniem planu trzeba zrobić specjalistyczne zdjęcie rtg, na którym zostaną ujawnione wszystkie wady w ustawieniu zębów. Korekta tych wad będzie celem leczenia ortodontycznego. Czasami zdarza się, że konieczna jest nawet operacja, ale są to dość rzadkie przypadki. Ortodonta dziecięcy Kraków zawsze uczciwie informuje rodziców małego pacjenta, jakie są rokowania jeśli chodzi o powodzenie leczenia i jaki jest szacunkowy czas leczenia. Aparaty ortodontyczne Kraków to aparaty, z których pacjenci są zadowoleni. Nikt nie żałuje ich założenia, choć leczenie bywa wymagające. Ortodoncja Kraków to najlepsi specjaliści, którzy robią wszystko co w ich mocy, aby pomóc pacjentom. Aparaty ortodontyczne Kraków są zdecydowanie godne polecenia i każdy posiadacz wady zgryzu powinien rozważyć ich założenie.