Jakie licówki najlepiej wybrać?

Lekko uszkodzony ząb, jego żółknięcie, czy też nierówne położenie sprawia, że ogólny wygląd uzębienia jest nieestetyczny. Mogłoby się wydawać, że w takiej sytuacji konieczne będzie założenie korony, czy też aparatu na zęby, jeżeli mowa nierównościach. Alternatywnym rozwiązaniem mogą być licówki Poznań jest doskonałym miejscem, aby je założyć. Co warto wiedzieć na ten temat?

Licówki – zastosowanie

Licówki są doskonałym sposobem zarówno na wyleczenie uszkodzonych zębów, jak i na ukrycie wszystkich estetycznych mankamentów. Jest to cienka powłoka, która nakładana jest na oszlifowany ząb w celu zakrycia wszystkich jego niedoskonałości. Należy jednak pamiętać, że w każdym gabinecie dostępne są różne licówki Poznań daje dostęp do:

– modeli akrylowych,

– modeli kompozytowych,

– modeli porcelanowych,

– modeli ceramicznych.

Jakie licówki wybrać?

Tak, jak zostało wspomniane akryl, kompozyt, porcelana czy też ceramika to możliwości, które daje współczesna stomatologia estetyczna Poznań daje dostęp do wszystkich tych opcji, ale należy pamiętać, że dają one całkiem inny efekt. Najtańszym rozwiązaniem są licówki akrylowe, które najczęściej wykorzystywane są jedynie jako tymczasowa ochrona zębów do czasu założenia licówki z innego materiału.

Nieco lepszym rozwiązaniem są licówki kompozytowe. Należy jednak mieć na uwadze, że powinny być one ostatecznością. O ile pozwolą one na przywrócenie zębom naturalnego kształtu to wyglądają one nienaturalnie, są nieodporne na uszkodzenia mechaniczne oraz szybko żółkną. Lepszym rozwiązaniem są najpopularniejsze licówki porcelanowe.

Modele porcelanowe, ze względu na swoje właściwości są najczęściej wybieranym rodzajem licówki oferowanym przez współczesną stomatologię estetyczną Poznań i działające na jego terenie kliniki także najczęściej zakładają ten rodzaje licówki Jest ona odporna na osadzanie się kamienia nazębnego, żółknięcie, czy też uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo ma piękny naturalny wygląd. Najdroższym rozwiązaniem są modele ceramiczne.

Cena licówki

Można się łatwo domyślić, że koszt założenia ochrony na jeden ząb jest uzależniony od materiału wykonania licówki cena Poznań za najtańsze modele akrylowe to około 150 zł. Nieco droższym rozwiązaniem są modele kompozytowe, które kosztują około 250 lub 350 zł za jedną sztukę.

W przypadku najpopularniejszego rozwiązania, jakim są porcelanowe licówki cena Poznań waha się od 800 do 1000 zł za jedną sztukę. Zdecydowanie na największy wydatek powinny przygotować się te osoby, które chcą założyć licówkę ceramiczną. W takiej sytuacji koszt założenia jednej sztuki to od 1500 zł wzwyż.