Jakie wybrać kursy sep?

Osoby, które swoją najbliższą karierę zawodową wiążą z branżą elektryczną, gazową i energetyczną powinny jak najszybciej zapisać się na specjalistyczne kursy sep. W dużej mierze to właśnie dzięki profesjonalnym szkoleniom będzie można przystąpić do egzaminu sep, który jest najkrótszą drogą do zdobycia stosownych uprawnień sep.

Jak zdobyć uprawnienia sep?

Jak wspomniano we wstępie, aby zdobyć uprawnienia sep warto zapisać się na krótkie szkolenie sep. Po jego odbyciu można od razu przystąpić do egzaminu końcowego przed komisją sep. Do kursu przystąpić mogą wyłącznie pełnoletnie osoby, które posiadają przynajmniej podstawowe wykształcenie. Jeżeli chodzi o długość i formę samego szkolenia sep, to w dużym stopniu zależy on od wybranej placówki szkoleniowej. Warto wspomnieć również o tym, że na kurs można zapisać się nie tylko indywidualnie. Wiele firm szkoleniowych organizuje kursy dla całej grupy. Jest to idealna propozycja dla firm, które chcą dodatkowo przeszkolić swoich pracowników.

O czym należy pamiętać?

Uprawnienia sep są ważne jedynie przez 5 lat, dlatego też po ich wygaśnięciu należy je oczywiście odnowić. Sam egzamin końcowy jest przeprowadzany w formie ustnej. Zgodnie z przepisami cena egzaminu wynosi 10% minimalnego wynagrodzenia. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że w chwili obecnej za kurs trzeba zapłacić około 260 zł. Osoby, które niestety nie zaliczą egzaminu końcowego, będą musieli ponownie dokonać opłaty, dzięki czemu będzie można ponownie przystąpić do egzaminu.

Jakie kursy sep są najpopularniejsze?

W Polsce zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się szkolenia sep z grupy 1, dzięki którym można zdobyć uprawnienia elektroenergetyczne. Na profesjonalnych szkoleniach będzie można dowiedzieć się między innymi jak bezpiecznie należy obsługiwać się urządzeniami prądotwórczymi, które przyłączone są do krajowej sieci elektroenergetyczne. Szkolenie sep G1 są także doskonałym wyborem dla osób, które chcą dokładnie zapoznać się z działaniem urządzeń elektrotermicznych i różnorodnych urządzeń do elektrolizy. Jeżeli chodzi o zakres wykonywanych czynności przy wymienionych urządzeniach to dotyczy on nie tylko obsługi, ale również konserwacji, montażu, remontów i dokonywania kontrolnych-pomiarów. Racjonalne i bezpieczne użytkowanie urządzeń, sieci i instalacji elektroenergetycznych odgrywa bardzo ważna rolę, dlatego też warto zapisać się na szkolenia SEP.