Jaką protezę zębową wybrać?

Braki w uzębieniu w dawnych czasach były ogromnym problemem. Praktycznie nie istniały sposoby na skuteczne, zdrowe i komfortowe dla pacjenta ich uzupełnianie. Dziś jednak jest zupełnie inaczej, bowiem nowoczesna protetyka Szczecin może nam pomóc nawet w najtrudniejszych sytuacjach.

Coraz więcej osób decyduje się na protezy zębowe Szczecin. Trudno się temu dziwić – w końcu jest to inwestycja nie tylko we własne zdrowie, ale również dobry wygląd i codzienny komfort. Dzięki odpowiednio dopasowanej protezie można uratować zgryz nawet w pozornie beznadziejnej sytuacji.

Jak wybrać najlepszą protezę?

Protezy zębowe Szczecin dostępne są w różnych odmianach i typach. Każdy z tych rodzajów posiada swoje własne cechy, które są wyraźnie odczuwalne w codziennym użytkowaniu. Z tego powodu tak istotne jest wybranie odpowiedniego dla siebie rozwiązania. W grę wchodzi również wytrzymałość. Jeśli zdecydujemy się na materiał który nie odpowiada naszym codziennym nawykom, po krótkim czasie może nam być potrzebna naprawa protez Szczecin.

O wskazanie najlepszego rozwiązania warto w pierwszej kolejności poprosić protetyka. Jedynie taka osoba dokładnie zapozna się z naszymi potrzebami i warunkami. Dobrze jest jednak również samemu dowiedzieć się, z jakich materiałów mogą być wykonywane takie protezy.

Najpopularniejsze rodzaje protez zębowych

Jednym z najczęściej stosowanych materiałów jest tutaj akryl. Stanowi on stosunkowo niedrogie i uniwersalne rozwiązanie, dobrze sprawdzające się w większości przypadków. Materiał ten doskonale imituje wygląd prawdziwych zębów. Ponadto dokładnie wypełnia przestrzeń w jamie ustnej, poprawiając w ten sposób wygląd całej twarzy.

Wielu klientów szuka jednak bardziej komfortowych rozwiązań. Propozycją lżejszego i wygodniejszego w codziennym użytkowaniu materiału może być akron. Materiał ten odznacza się większą elastycznością od akrylu. Jest również cieńszy i lżejszy.

Podobną propozycją jest tutaj nylon. W tym jednak przypadku trzeba liczyć się z możliwością występowania przebarwień. Protezy nylonowe zwykle zmienia się co kilka lat, bowiem z czasem ich dokładne czyszczenie staje się niemożliwe.

Jak widać, każdy materiał posiada swoje indywidualne cechy. Warto pamiętać również o tym, że poszczególne z nich mogą wywoływać u użytkowników reakcje alergiczne. Wybór zależy zatem od naszych warunków oraz potrzeb. Nikt jednak nie powinien mieć problemów ze znalezieniem czegoś idealnego właśnie dla siebie. Protezy zębowe Szczecin – specjaliści zapewne dobiorą najodpowiedniejszą wersje.