Lekarz dentysta a implanty i proteza

Za każdym razem, kiedy dochodzi do utraty zęba, należy zrobić wszystko, aby jak najszybciej uzupełnić ten brak. Niestety, wielu pacjentów bardzo z tym zwleka. Przyczyny są oczywiście różne, najczęściej jest to strach przed bólem, a także względy finansowe, ponieważ proteza i implanty są dość kosztowne.

Wizyta u stomatologa

Profilaktyczne wizyty u lekarza stomatologa pozwalają na uniknięcie wielu poważnych wydatków, a także na zminimalizowanie bólu związanego z zabiegiem. Zazwyczaj lekarz dentysta dysponuje wspaniałym znieczuleniem, która niemal całkowicie niweluje ból. Takie jest zresztą założenie znieczulenie u dentysty. Pacjent nie ma prawa odczuwać bólu w czasie plombowania zęba, o ile oczywiście decyduje się na podanie znieczulenia. Niektórzy pacjenci świadomie z tego rezygnują i są w stanie poświęcić się, odczuwając dyskomfort i ból. Robią to jednak zupełnie świadomie. Trzeba jednak powiedzieć, że znieczulenie u dentysty jest całkowicie bezpieczne, a lekarz może dobrać je indywidualnie do pacjenta. Tak właśnie się dzieje w przypadku seniorów mających problemy z sercem, a także w przypadku kobiet ciężarnych.

Zęby są konieczne

Implanty wszystkich zębów to scenariusz jak najbardziej możliwy do realizacji. Niektóre stosunkowo młode osoby są pozbawione wszystkich swoich stałych zębów. Może tak się stać na przykład na skutek wypadku. Szczeka na implantach cena oczywiście nie jest niska, jednak to inwestycja we własne zdrowie i dobre samopoczucie. Proteza na implantach cena jaką trzeba zapłacić to często kwota przekraczająca możliwości pacjenta, a więc potrzebne jest wsparcie, pożyczka bądź kredyt. Zdecydowanie jednak warto się na to zdecydować, porównać oferty i wybrać najlepszą dla siebie. Zęby są niezwykle potrzebne człowiekowi, nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim ze względów zdrowotnych. Służą one przecież do przeżuwania pokarmu, bez przeżuwania pokarmu można szybko nabawić się problemów z żołądkiem.

Nie warto oszczędzać

Na rynku jest bardzo wielu specjalistów, którzy potrafią wspaniale dopasować implanty i protezy. Pacjenci potwierdzają, że protezy są niemal nieodczuwalne w codziennym użytkowaniu, oczywiście trzeba dobrać je indywidualnie do pacjenta. Tylko wtedy będzie on zadowolony z ostatecznego efektu. Na pewno nie warto oszczędzać na protezach i implantach, ponieważ będzie to oszczędność pozorna. Niezadowolony pacjent już wkrótce będzie musiał wydać o wiele więcej pieniędzy, aby kupić protezy bądź implanty, które spełnią jego oczekiwania.