Pokrowce na telefon – jakie są rodzaje?

Etui na telefon powinno jak najlepiej chronić komórkę przed uszkodzeniem. W sklepie internetowym można znaleźć wiele rodzajów pokrowców na telefon. Wybór konkretnego będzie zależeć od wielu czynników, między innymi od tego, czy komórka jest dotykowa, a także czy preferujemy aktywny tryb życia, czy nie.

Etui na telefon dotykowy

Etui na telefon dotykowy jest dostępne w postaci futerału. Takie case na telefony są dopasowane do modelu komórki, która ściśle do niego przylega. Jednym z popularnych rodzajów futerału na telefon jest tak zwana wsuwka – futerał ten chroni telefon przed zniszczeniem, jednak tylko wtedy gdy smartfon jest wsunięty w taki pokrowiec.

Jeśli zależy nam na pełnej ochronie telefonu, bez konieczności wyjmowania go z futerału, gdy chcemy z niego skorzystać, możemy zdecydować się na pokrowce na telefon w postaci obudowy z klapką, których przód jest w postaci szybki. W ten sposób producenci etui na telefony wyszli naprzeciw oczekiwaniom użytkowników smartfonów, którzy pragnęli korzystać z telefonu bez konieczności wyjmowania go z obudowy.

W sprzedaży są dostępne dwa modele case na komórki, czyli z szybką nieaktywną i z szybką aktywną. Szybka nieaktywna jest zwykłą szybką, przez którą można obejrzeć ekran smartfona. By wybrać jakąś aplikację, czy chcąc zadzwonić, trzeba otworzyć obudowę. Natomiast szybka aktywna umożliwia pełne korzystanie z telefonu bez otwierania pokrowca.

Case na telefony dla aktywnych

Jeżeli aktywnie spędzamy czas wolny na powietrzu, jeżdżąc na rowerze, czy biegając, będziemy chcieli by nasz telefon podczas takich czynności był cały czas przy nas. Takie sytuacje szczególnie narażają smartfon na uszkodzenie, dlatego warto nosić go na przykład w case na telefony w postaci naramienników.

Takie pokrowce na komórki mają silne uchwyty i mogą utrzymać smartfona, którego przekątna mieści się w granicach 4.5-6.3 cali. Opaskę, w której znajduje się telefon, zapina się na mocny rzep, a całe takie wyposażenie nie przeszkadza w uprawianiu sportu. Takie etui waży bowiem mniej więcej 80 g. Jest też najczęściej wyposażone w uchwyt z antypoślizgową powierzchnią, więc się nie zsuwa, gdy ciało jest w ruchu.

Innym sposobem na to, by mieć przy sobie smartfona podczas wysiłku fizycznego, jest pas sportowy, który przypomina nerki. Warto zdecydować się na takie case na smartfony, jeśli zamierzamy mieć przy sobie nie tylko telefon, ale też na przykład klucze, czy kartę płatniczą. Wiele takich pasów jest wyposażonych w ochronne odblaski i w wyjście na słuchawki.

Inne rodzaje etui na telefon

W sklepach internetowych możemy jeszcze znaleźć silikonowe nakładki na telefon, czyli pokrowce na smartfona, które chronią tylną część komórki. Ponadto można wybrać case na smartfony, które przypina się do paska. Jeśli chcemy chronić przede wszystkim przyciski, wtedy warto pomyśleć o tak zwanych bumperach, które mają postać silikonowej, bądź gumowej ramki.